leszno logoTegoroczne zmagania Ligi Juniorów zakończyły się sukcesem młodzieżowców z Leszna, dlatego też najlepszy zawodnik LJ 2016 zostanie wyłoniony właśnie na leszczyńskim torze. Finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów odbędzie się jutro (24 sierpnia) o godz. 17.00. W zawodach wezmą udział m.in miejscowi Bartosz Smektała, Daniel Kaczmarek, Dominik Kubera a także Rafał Karczmarz, Alex Zgardziński czy Marcin Nowak.

2015 smektala b1leszno logoZaległa II runda Ligi Juniorów i zarazem ostatnia, która odbyła się w czwartek (4 sierpnia) na stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, zakończyła się zwycięstwem miejscowych. Tym samym leszczyńscy juniorzy potwierdzili swoją świetną formę i stanęli na najwyższym stopniu podium tegorocznej rywalizacji LJ. Srebrne medale odebrali żużlowcy z Wrocławia, podium uzupełnili reprezentanci Falubazu Zielona Góra. Bezbłędni podczas turnieju byli Bartosz Smektała i Rafał Karczmarz.

leszno logoW najbliższy czwartek ( 4 sierpnia) na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbędzie się zaległa II runda Ligi Juniorów. Oprócz gospodarzy w zawodach wystąpią młodzieżowcy z Gorzowa, Zielonej Góry, Rybnika, Grudziądza, Tarnowa i Wrocławia. Początek turnieju o godz. 16.00.

leszno logoW środę rozegrano spotkanie VII rundy Ligi Juniorów w Toruniu. Młodzieżowcy z Fogo Unia Leszno pokonali pozostałe drużyny i zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 25 punktów. Najwyższą liczbę oczek dla wygranego zespołu zdobył Bartosz Smektała (11 pkt.). Spotkanie juniorów, zakończyło się pechowo dla drużyny z Tarnowa, którzy zgromadzili na swoim koncie 7 punktów. 

leszno logoZwycięstwem Fogo Unii Leszno zakończyła się zaległa IV runda Ligi Juniorów rozegrana w poniedziałkowe popołudnie w Tarnowie. Na drugim miejscu ex-aequo znalezły się drużyny z Wrocławia i Zielonej Góry. Najlepszym zawodnikiem w zawodach był leszczyński młodzieżowec - Bartosz Smektała - który w 4 swoich startach zawsze dojeżdżał na pierwszym miejscu.

tarnow logoW poniedziałek (25.07) o godzinie 17:00 w Tarnowie zostanie rozegrana zaległa IV runda Ligi Juniorów. W zawodach udział weźmie 7 drużyn. Oprócz gospodarzy na torze zobaczymy zawodników z Wrocławia, Leszna, Torunia, Zielonej Góry, Rybnika oraz Grudziądza. W tej rudzie pauzuje zespół Stali Gorzów.

leszno logogorzow logo

Zwycięstwem leszczyńskiej Unii zakończyła się gorzowska runda Ligi Juniorów. Gospodarze - Stal Gorzów zajęli drugie miejsce.

inne wyscig2W środę rozegrano 1. Rundę Ligi Juniorów w Poznaniu. W zawodach udział wzięło siedem drużyn PGE Ekstraligi. Na pierwszym miejscu znalazły się trzy drużyny: Betard Sparta Wrocław, Fogo Unia Leszno oraz ROW Rybnik. Dryżynie z Get Well Toruń i Stal Gorzów nie poszło najlepiej zdobywając tylko 12 i 11 pkt. Finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów, zaplanowany jest na 11 sierpnia.

inne po starcie1Znany jest już terminarz Ligi Juniorów na sezon 2016. Młodzieżowcy PGE Ekstraligi rywalizować będą w ośmiu rundach. Pierwsze zawody odbędą się 6 lipca na poznańskim Golęcinie, a koniec LJ planowany jest na 28 lipca. Wtedy to juniorzy będą ścigać się na torze w Grudziądzu. Poniżej przedstawiamy terminarz Ligi Juniorów 2016. 

2015 drabik m3Maksym Drabik wygrał w poniedziałkowym (31 sierpnia) finale Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów. Junior Betard Sparty Wrocław był poza zasięgiem rywali i z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce. Oprócz tego ustanowił nowy rekord częstochowskiego toru.