LJ: Drabik poza konkurencją

2015 drabik m3Maksym Drabik wygrał w poniedziałkowym (31 sierpnia) finale Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów. Junior Betard Sparty Wrocław był poza zasięgiem rywali i z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce. Oprócz tego ustanowił nowy rekord częstochowskiego toru.

Jeszcze przed zawodami Maksym Drabik był typowany jako faworyt do zwycięstwa. Syn popularnego "Slammera" jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie i występem na SGP Arenie Częstochowie tylko to potwierdził. Żaden z zawodnikow nie znalazł sposobu na to, by go wyprzedzić, przez co zakonczył zawody z kompletem 15 punktów. Dodatkowo dwukrotnie poprawiał rekord toru: w biegu 4. z czasem 64,24 oraz w biegu 14. z czasem 64,18.

Znakomicie w Częstochowie zaprezentował się także żużlowiec KS Torunia - Oskar Fajfer. W całym finale tylko Drabik był w stanie go wyprzedzić. Tym samym z 14 "oczkami" Fajfer zdobył drugie miejsce. O trzecią pozycję zaciekle przez cały turniej walczyli Bartosz Smektała i Krystian Rempała. Obaj po pięciu seriach startów mieli po "dwunastce". O najniższym stopniu podium zadecydował bieg dodatkowy, który wygrał młodzieżowiec Fogo Unii Leszno. Bardzo dobrze na częstochowskim owalu radzili sobie również Ernest Koza i Adrian Cyfer, którzy zdobyli kolejno 11 i 10 punktów zajmując tym samym piąte i szóste miejsce.

Na SGP Arenie nie obyło się bez upadków i kontrowersyjnych sytuacji. Do groźnej sytuacji doszlo m.in. w wyścigu 9., kiedy to Damian Dróżdż nie opanował motocykla i spowodował wypadek swój i Ernesta Kozy. Choć długo nie podnosili się z toru, to jednak żadnemu nic się nie stało. W powtórce tego biegu z częstochowską nawierzchnią styczność miał także Mike Trzensiok. Wcześniej (bieg 5.) junior MRGARDEN GKM Grudziądz spowodował upadek Adriana Gały, za co został wykluczony. Obaj zawodnicy mieli do siebie sporo pretensji i zostali ukarani żółtymi kartkami. Kolejny żółty kartonik, a w efekcie czerwoną kartkę i wykluczenie do końca zawodów, Trzensiok otrzymał w gonitwie 13. za ponowne spowodowanie upadku. Oprócz tego aż czterech zawodników wycofało się z dlaszego udziału w turnieju.

Wyniki IMLJ:
1. Maksym Drabik - Betard Sparta Wrocław (3,3,3,3,3) 15
2. Oskar Fajfer - KS Toruń (3,3,3,2,3) 14
3. Bartosz Smektała - Fogo Unia Leszno (2,3,3,1,3) 12 - I miejsce w biegu dodatkowym
4. Krystian Rempała - PGE Stal Rzeszów (3,2,2,3,2) 12 - II miejsce w biegu dodatkowym