logo pzm16 maja zainaugurowane zostaną rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które zastąpią dawne Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski. W rozgrywkach wezmą udział wszystkie drużyny startujące w polskich ligach włączenie z Lokomotivem Daugavpils. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne o czym w piątek poinformowała Główna Komisja Sportu Żużlowego.

logo polskizuzelNie 5 jak w sezonie 2016, ale nawet aż 22 turnieje w ramach zreformowanych  Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów stanowi o wartości zreformowanych przez Główną Komisję Sportu Żużlowego i Ekstraligę Żużlową rozgrywek. Intensyfikacja szkolenia młodzieży i jego nowa formuła – to działania, które pozwolą wychować  kolejne pokolenie zdolnych żużlowców.

inne mdmpDrużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to nowe rozgrywki, które od sezonu 2017 maja na stałe zagościć w kalendarzu polskich młodzieżowców. Rozgrywki te zastąpić mają Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski, które w ostatnich latach straciły na swojej atrakcyjności.

logo pzmleszno logoW piątkowe popołudnie, w Rybniku, rozegrano finałowe zawody tegorocznych Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Po zwycięstwo w turnieju, a zarazem złoty medal, sięgnęli zawodnicy Fogo Unii Leszno. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a podium uzupełnili żużlowcy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem w zawodach był Daniel Kaczmarek, który zdobył 15 punktów.

logo pzmopole 2016Podczas IV rundy MDMP w Opolu najlepszym zespołem był Falubaz Zielona Góra (48) punktów. Na drugim znalazła się Polonia Piła (27) punktów. Trzecie miejsce zajął Kolejarz Opole (23) punkty.

rawicz16 sierpnia (wtorek) w Rawiczu odbyła się V runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Rywalizację, ze sporą przewagą, wygrali młodzieżowcy Fogo Unii Leszno. Na szczególną uwagę zasługuje Bartosz Smektała, który na swoim koncie zapisał same trójki. Drugie miejsce zajęli zielonogórzanie, a na trzecim miejscu uplasowali się juniorzy Polonii Piła.

lodzWtorkowego popołudnia (16.08) na torze Orła Łódź, odbyła się zaległa I runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Prym na łódzkim torze wiedli zawodnicy Stali Gorzów, którzy łącznie na swoim koncie zapisali 51 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się juniorzy ROWu Rybnik, a pierwszą trójkę uzupełnili łodzianie.

logo pzmczestochowa noweNiepokonani na stadionie w Gnieźnie juniorzy z Częstochowy zdobyli 45 punktów. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Lokomotiv Daugavpils (27 punktów). Trzecie miejsce przypadło MRGARDEN GKM Grudziądz (26 punktów). Ostatnie zajęli Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (20 punktów).

krosnoWe wtorkowe popołudnie na krośnieńskim owalu odbyła się V runda MDMP gr.2, w której zwycięzcami okazała się drużyna Grupa Azoty Start Unia Tarnów. Oto co mieli do powiedzenia zawodnicy po rozegranych zawodach.

logo pzmgniezno gtmZwycięstwem juniorów z Częstochowy zakończyła się V runda MDMP, grupa I w Gnieźnie. Najlepszym zawodnikiem w zespole Eko-Dir był Mateusz Borowicz, kóry zdobył 11 punktów. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Daugavpils na trzecim miejscu znalazła się drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz. Ostatnie miejsce przypadło Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Poniżej prezentujemy punktacje drużyn.