Lubelscy młodzieżowcy wygrywają drugą rundę DMPJ w Lublinie

received 2218918364855870

Druga runda DMPJ w Lublinie bez większych rewelacji. Bogdanka Motor Lublin wygrywa obydwie rundy DMPJ w Lublinie.


8 maja rozpoczęła się druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Przy Z5 w Lublinie znów można było zobaczyć zmagania młodzieżowców z Lokomotivu Daugavpils, Włókniarza Częstochowy, Wandy Kraków, Wilków Krosno, Unii Tranów oraz Bogdanki Motoru Lublin.
Początek bardzo zawodów bardzo wyrównany dla wszystkich zespołów, powtarzany był jedynie bieg czwarty z powodu dotknięcia taśmy przez Mateusza Rząsę. Zaraz po tym Zawodnik Wilków Krosno wycofał się z zawodów z powodu problemów sprzętowych. 
W siódmym biegu podwójnego pecha miał Krystian Stefanow. Zawodnik otrzymał drugie ostrzeżenie od sędziego za utrudnianie startu , przez co został wykluczony z biegu, a w momencie przerwania biegu zaliczył jeszcze dodatkowo defekt. 
Przed dziewiątym biegiem sytuacja drużyn przedstawiała się następująco, na pierwszym miejscu była Bogdanka Motor Lublin z wynikiem 15 oczek, zaraz na nią był Lokomotiv Daugapils z 12 oczkami, drużyny Wandy Kraków oraz Unii Tarnów na swoim koncie miały po 6 oczek, a na kończy Wilki Krosno 4 oczka.
Groźnie wyglądający upadek w biegu jedenastym zaliczył Bartłomiej Kowalski mimo to opuścił on tor o własnych siłach, ale został wykluczony z powtórki biegu. Bieg ten wygrał Jakub Miśkowiak.
Pod koniec meczu gospodarze zaczęli gubić się odrobinę na torze, co skutkowało utratą kilku oczek, jednak mimo tego wygrali całe spotkanie.

Bogdanka Motor Lublin - 24 pkt
16. Wiktor Trofimow jr - (3,2*,2*,2) 9+2
17. Wiktor Lampart - (3,3,3,2)11
18. Kacper Gosik - (2*,2*,-,-) 4+2
24. Maciej Kuromonow - 0 (0,0) 0

forBET Włókniarz Częstochowa - 22 pkt
4. Jakub Miśkowiak - (3,0,3,3) 9
5. Mateusz Świdnicki - (1,2*,-,-) 3+1
6. Michał Gruchalski - (1,3,2*,3) 9+1
20. Bartłomiej Kowalski - (w,1) 1

Lokomotiv Daugavpils - 21 pkt
1. Davis Kurmis - (2,2*,1,1)6+1
2. Elvis Avgucevics - (0,2*,3,0)5+1
3. Artiom Trofimow - (3,1,3,3) 10

Unia Tarnów - 19 pkt
13. Mateusz Cierniak - (3,3,2*,2)10+1
14. Dawid Rempała - (1,1,2*,3)7+1
15. Przemysław Konieczny -(0,2*,0,0) 2+1

Speedway Wanda Kraków - 13 pkt
7. Mateusz Pacek - (3,1,1,2*) 7+1
8. Marcel Krzykowski - (1,-,1,3) 5
9. Krystian Stefanów - (1,0,w,w) 1
21. Łukasz Szczęsny - (0) 0

Wilki Krosno - 9 pkt
10. Patryk Zieliński - (0,1,1,1) 3
11. Mateusz Majcher - (2,1,2,1) 6
12. Mateusz Rząsa - (t,ns,ns,ns) 0

Bieg po biegu:
1. Miśkowiak, Kurmis, Świdnicki, Avgucevics
2. Pacek, Majcher, Stefanów, Zieliński
3. Trofimow jr, Gosik, Rempała, Konieczny
4. Trofimow, Avgucevics, Majcher, Rząsa (t)
5. Cierniak, Konieczny, Krzykowski, Stefanów
6. Lampart, Trofimow jr, Gruchalski, Miśkowiak
7. Avgucevics, Kurmis, Pacek, Stefanów (w)
8. Lampart, Gosik, Zieliński, Rząsa
9. Gruchalski, Świdnicki, Rempała, Konieczny
10. Lampart, Trofimow jr, Pacek, Szczęsny
11. Cierniak, Rempała, Trofimow, Avgucevics
12. Miśkowiak, Majcher, Zieliński, Kowalski (w)
13.Trofimow, Lampart, Kurmis, Kuromonow
14.Rempała, Cierniak, Zieliński, Rząsa
15. Miśkowiak, Gruchalski, Krzykowski, Stefanów (w)
16.Krzykowski, Pacek, Majcher, Rząsa
17. Gruchalski, Trofimow jr, Kowalski, Kuromonow
18.Trofimow, Cierniak, Kurmis, Konieczny

 

 

Źródło:info.własna

Sylwia Sówka

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik
Wrocław - Zielona Góra
Grudziądz - Leszno

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 2. Fogo Unia Leszno 3 6 +40
 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 3 4 -5
 4. MRGARDEN GKM Grudziądz 3 2 +4
 5. Betard Sparta Wrocław 3 2 -12
 6. Motor Lublin 3 2 -20
 7. PGG ROW Rybnik 3 2 -41
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020