Jakub Miśkowiak złotym medalistą MIMP

20190901 WOL 0494Na torze w Częstochowie został rozegrany finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Złoty medal trafił do Jakuba Miśkowiaka, który doskonale zna ten owal i jest w tym sezonie bardzo szybki. Drugie miejsce zajął Wiktor Lampart, a podium uzupełnił Mateusz Świdnicki.

Od samego początku czwórka faworytów w osobach Jakuba Miśkowiaka, Mateusza Świdnickiego, Wiktora Lamparta oraz Mateusza Cierniaka rozgrywała między sobą batalię o medale. Każdy z tych zawodników stracił punkty i do końca nie było wiadomo jak będzie wyglądała ostateczna kolejność. Wyłonić mistrza musiał bieg dodatkowy i w nim Jakub Miśkowiak pokonał Wiktora Lamparta przypieczętowując wygraną w całym finale.