W środę pierwsza runda Nice Cup w nowej odsłonie

Drukuj
Turniej

logo nice

Już w najbliższą środę na torze w Gdańsku odbędzie się I runda cyklu Nice Cup 2017 2V. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na całkowitą zmianę formuły zawodów. Każdy ze startujących zawodników otrzyma bezpłatnie od organizatorów silnik Java 500cc 2V wraz z gaźnikiem. W ten sposób żużlowcy będą mogli startować w porównywalnych warunkach sprzętowych.
Przypominamy, że cykl Nice Cup adresowany jest głównie do najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie żużlowym lub szukają okazji do dodatkowych startów. W poprzednich edycjach cykl wygrywali odpowiednio: Adrian Gała, Sergiej Łogaczow oraz Hubert Czerniawski. W tym roku dzięki współpracy firmy Nice z Główną Komisją Sportu Żużlowego oraz firmą Promex zmianie ulega formuła zawodów.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy zgłoszony żużlowiec bierze udział w losowaniu silników Java 500cc 2V, które otrzymuje do wykorzystania w zawodach bezpłatnie wraz z gaźnikiem. Dzięki temu wszyscy będą mieli okazję startować w porównywalnych warunkach sprzętowych. Przed zawodami odbędzie się trening w celu sprawdzenia silnika oraz zapoznania się z jego specyfiką. W każdej rundzie wystartuje 12 zawodników, którzy wezmą udział w 15-biegowym turnieju (12 biegów fazy zasadniczej + 2 biegi półfinałowe i finał). Punkty z poszczególnych rund są sumowane. Zawodnik, który na koniec sezonu zbierze najwięcej punktów w klasyfikacji, zostanie zwycięzcą cyklu oraz otrzyma stypendium od firmy Nice na sezon 2018.


Plan przewiduje organizację jednej rundy cyklu na torze każdej z drużyn startujących w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej. W ten sposób łącznie odbędzie się maksymalnie 8 rund. Dodatkowo przy okazji turniejów Nice Cup organizowane będą miniturnieje dla zawodników na motocyklach 250cc, ponieważ od sezonu 2017 szkolenie w tej klasie jest wymogiem regulaminowym.


Pierwsza runda cyklu Nice Cup 2017 2V odbędzie się w najbliższą środę (10.05.2017 r.) na torze w Gdańsku. Początek zawodów o godzinie 16:30. Losowanie silników o 13:30, trening o godzinie 15:30. Sędzią zawodów będzie Pan Michał Sasień.

Lista startowa:
1. Marcin Turowski (Wybrzeże Gdańsk)
2. Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź)
3. Artjoms Trofimovs (Lokomotiv Daugavpils)
4. Olegs Mihailovs (Lokomotiv Daugavpils)
5. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz)
6. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk)
7. Daniils Kolodinskis (Lokomotive Daugavpils)
8. Bartosz Świącik (Włókniarz Częstochowa)
9. Aureliusz Bieliński (Wybrzeże Gdańsk)
10. Maciej Kuromonow (KM Cross Lublin)
11. Mateusz Świdnicki (Włókniarz Częstochowa)
12. Kamil Brzeziński (KM Cross Lublin)


20160423 PF MG043

źródło: polskizuzel.pl