Lista zawodników nominowanych do PGE IMME 2018

132

Znamy już listę zawodników, którzy 5 sierpnia w Gdańsku staną na starcie PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Na czele zestawienia znalazł się Duńczyk Nicki Pedersen, który po rozegraniu dziesięciu rund rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski legitymuje się średnią 2,585 punktu/bieg przewodząc w klasyfikacji indywidualnej.

logo IMME

Przypomnijmy, że automatycznie uprawnieni do walki w PGE IMME są zawodnicy legitymujący się najwyższymi średnimi biegopunktowymi w PGE Ekstralidze po rozegraniu dziesięciu rund. W obsadzie turnieju nie brakuje więc takich zawodników, jak: Tai Woffinden, Fredrik Lindgren czy Emil Sayfutdinov (wymieniona trójka zajmuje obecnie medalowe miejsca w przejściowej klasyfikacji cyklu Grand Prix IMŚ). Pod taśmą staną także najskuteczniejsi rodzimi zawodnicy: Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Maksym Drabik i Janusz Kołodziej.

Rywalizacja najskuteczniejszych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata rozpocznie się 5 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Kibice, którzy nie będą mogli zasiąść na trybunach nadmorskiego obiektu, będą mieli możliwość śledzenia bezpośredniej transmisji telewizyjnej na na kanale nSport+.

Wartym podkreślenia jest fakt, że organizatorzy zdecydowali o zwiększeniu nagród finansowych dla czołowej trójki turnieju - stawki w porównaniu do poprzednich edycji wzrosły przeszło dwukrotnie!

Na razie nie są znane numery startowe poszczególnych zawodników - te zostaną przyporządkowane w drodze losowania podczas konferencji prasowej, którą zaplanowano na 9 lipca w Gdańsku. Tego samego dnia poznamy także nazwisko żużlowca, który otrzyma od organizatorów tzw. "dziką kartę". 
 

Zawodnicy nominowani:
Nicki Pedersen (GRUPA AZOTY UNIA Tarnów) - średnia/bieg 2,585
Bartosz Zmarzlik (CASH BROKER STAL Gorzów) - średnia/bieg 2,566
Fredrik Lindgren (forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa) - średnia/bieg 2,385
Piotr Pawlicki (FOGO UNIA Leszno) - średnia/bieg 2,371
Tai Woffinden (BETARD SPARTA Wrocław) - średnia/bieg 2,346
Leon Madsen (forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa) - średnia/bieg 2,302
Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) - średnia/bieg 2,255
Maksym Drabik (BETARD SPARTA Wrocław) - średnia/bieg 2,229
Patryk Dudek (FALUBAZ Zielona Góra) - średnia/bieg 2,208
Krzysztof Kasprzak (CASH BROKER STAL Gorzów) - średnia/bieg 2,173
Emil Sayfutdinov (FOGO UNIA Leszno) - średnia/bieg 2,143
Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław) - średnia/bieg 2,118
Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno) - średnia/bieg 2,093
Jason Doyle (GET WELL Toruń) - średnia/bieg 2,063
Michael Jepsen Jensen (FALUBAZ Zielona Góra) - średnia/bieg 1,981
dzika karta organizatora

Zawodnicy rezerwowi:
rez. Daniel Kaczmarek (GET WELL Toruń)
rez. Rafał Karczmarz (CASH BROKER STAL Gorzów)

Zawodnicy oczekujący:
Szymon Woźniak (CASH BROKER STAL Gorzów)​
Kenneth Bjerre (GRUPA AZOTY UNIA Tarnów)​
Jarosław Hampel (FOGO UNIA Leszno)



Bilety na PGE IMME 2018 można kupować za pośrednictwem: 

Ceny biletów:

  • Trybuna honorowa: 50 zł w przedsprzedaży do 22.07.2018, 60 zł od 23.07.2018
  • Normalny: 22 zł w przedsprzedaży do 22.07.2018, 30 zł od 23.07.2018
  • Program zawodów: 15 zł
  • Dzieci do 12. roku życia: 15 zł
  • Dzieci do 4. roku życia: 1 zł
  • Pakiety Hospitality & VIP Tickets: 299 zł  w przedsprzedaży do 22.07.2018, 399 zł od 23.07.2018 (miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering).

źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 31.07/02.08
Leszno - Gorzów 55:35
Zielona Góra - Rybnik 57:33
Grudziądz - Częstochowa 45:45
Lublin - Wrocław 51:39

eWinner 1 Liga Żużlowa 1/3.08
Łódź - Ostrów Wlkp. 52:38
Bydgoszcz - Gdańsk 43:46
Gniezno - Tarnów 40:50
Daugavpils - Toruń 39:51

2 Liga Żużlowa 31.07/2.08
Rzeszów - Opole 59:31
Krosno - Rawicz 64:26
Poznań - Wittstock 40:0

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 8 12 +39
 3. Motor Lublin 8 10 +36
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 10 +64
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 8 5 -40
 7. PGG ROW Rybnik 7 2 -159
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 4 8 +78
 2. Unia Tarnów 4 6 +4
 3. Orzeł Łódź 4 4 +12
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
 5. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 4 4 -8
 6. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 4 4 -10
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
 8. Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań 1 2 +40
 2. Wilki Krosno 1 2 +38
 3. RTŻ Rzeszów 1 2 +28
 4. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28
 5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 1 0 -38
 6. MSC Wittstock 1 0 -40

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020