Nowy termin finału Złotego Kasku 2019

zk2019

Poznaliśmy nowy termin finału Złotego Kasku. Zawody, do których pierwotnie nie doszło 20 kwietnia br. w Pile, odbędą się w piątek, 13 września, o godzinie 19.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku. Imprezę organizują Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

 

– Cieszymy się, że udało się znaleźć w mocno napiętym kalendarzu nową, satysfakcjonującą wszystkich datę i tym samym podtrzymana zostanie trwająca od 1961 roku tradycja rozgrywania tych prestiżowych zawodów – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 

Walka na torze w Gdańsku toczyć się będzie nie tylko o główne trofeum, ale również o miejsca dające prawo startu w eliminacjach cyklu Speedway Grand Prix 2021 oraz Speedway Euro Championship 2020.

– Postanowiliśmy, mając również na uwadze przyszłoroczny turniej o Złoty Kask, że z gdańskiej imprezy dwóch pierwszych zawodników uzyska prawo startu w eliminacjach SGP 2021, natomiast w eliminacjach SEC 2020 pojedzie trzech pierwszych żużlowców w klasyfikacji gdańskiego turnieju, którzy będą tym startem zainteresowani. Pozostałe miejsca musimy zostawić na przyszłoroczną rywalizację. Dokładną ich liczbę, przyznaną Polskiemu Związkowi Motorowemu, poznamy dopiero w listopadzie - wyjaśnia Szymański.

Obsada gdańskiego turnieju będzie znakomita. Pojedzie w nim niemal cała krajowa czołówka. Na starcie zabraknie jedynie Bartosza Zmarzlika (truly.work Stal Gorzów), który nie zgłosił akcesu do występu w finale Złotego Kasku, przysługującego mu – jako uczestnikowi cyklu Speedway Grand Prix – z urzędu. Ale w zawodach zaprezentują się pozostali polscy uczestnicy cyklu SGP 2019: Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno), Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) i Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław). Zresztą lista startowa prezentuje się imponująco:

 

1. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)

4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocaw)

5. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)

7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)

9. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)

10. Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa)

11. Krzysztof Buczkowski (Mr Garden GKM Grudziądz)

12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)

13. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)

14. Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa)

15. Kacper Woryna (ROW Rybnik)

16. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)

17.(R1) Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)

18.(R2) Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)

 

Bilety na gdańskie zawody są już do kupienia w przedsprzedaży online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl. Można je również kupić stacjonarnie, w sklepie Kibic Fan-Shop w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 98. Przedsprzedaż obowiązuje do 6 września br. włącznie. Po tym terminie ceny nieznacznie się zmienią.

W dniu zawodów wejściówki będą do nabycia w kasach stadionu, które zostaną otwarte o godzinie 16.30. Tego dnia będzie również można się zaopatrzyć w program zawodów.

Ceny biletów

Przedsprzedaż (6 sierpnia – 6 września)

Bilet Normalny – 15 zł

Bilet Ulgowy – 10 zł

Trybuna Główna – 25 zł

Trybuna Główna ulgowy – 15 zł

Trybuna VIP – 200 zł

Trybuna VIP Ulgowy – 150 zł

Bilet dziecięcy – 1 zł

   Sprzedaż (6 września – 13 września)

Bilet Normalny – 20 zł

Bilet Ulgowy – 15 zł

Trybuna Główna – 30 zł

Trybuna Główna ulgowy – 20 zł

Trybuna VIP – 250 zł

Trybuna VIP Ulgowy – 200 zł

Bilet dziecięcy – 1 zł

Uwaga:

Bilet dziecięcy obowiązuje dla dzieci w wieku do 6. roku życia włącznie.

Bilety ulgowe obowiązują dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej).

Bilety ulgowe przysługują również emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji) – za wyjątkiem trybuny VIP.

W cenie biletu VIP znajduje się pakiet świadczeń: miejsce numerowane w najlepszej części stadionu naprzeciw linii startu i mety na Trybunie VIP, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

 

 źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

SPEEDWAY.info - sonda

Kiedy rozpocznie się sezon?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV Wszystkie wyniki testów w PGE Ekstralidze negatywne! speedwa... pic.twi...
godzina 06:31 / 27.05.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Inauguracja #PGEEkstraliga 2020 LIVE 12.06 @ELEVENSPORTSPL 1: #WROLUB #CZEGRU 14.06 @nSport_plus : #RYBZIE #GORLES #PGEE | #PGEEkstraliga pic.twi...
godzina 11:00 / 26.05.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Najnowszy komunikat PZM dotyczący treningów na torach żużlowych i miniżużlowych. #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 07:00 / 26.05.2020

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Motor Lublin - - -
 7. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019