Rawicz znów gości pretendentów do Złotego Kasku

logo pzmrawiczW zeszłym roku Złoty Kask trafił w ręce Patryka Dudka, który podczas finału w Tarnowie pokonał m.in. Bartosza Zmarzlika i Janusza Kołodzieja. Walka o tegoroczny finał tych rozgrywek rozpocznie się w najbliższy czwartek (30 marca) na torach w Rawiczu, Gnieźnie i Lublinie. Na rawickim stadionie wystąpią między innymi Grzegorz Zengota, Damian Baliński, Przemysław Pawlicki czy Krzysztof Kasprzak. Start do pierwszego biegu o godz. 16:00.

 

Występ w czwartkowych eliminacjach, prowadzących do finału Złotego Kasku, będą dla zawodników świetną okazją nie tylko do znalezienia się wśród najlepszych zawodników tych rozgrywek podczas finału ZK w Zielonej Górze. Żużlowcy będą mieli okazję do sprawdzenia swojej formy przed inauguracją tegorocznego sezonu. Finał ZK planowany jest na dwa dni przed pierwszą kolejką Speedway Ekstraligi 2017.

Rywalizacja na stadionie im. Floriana Kapały nie od dziś jest wyzwaniem dla młodych zawodników i stanowi dobry impuls dla tych bardziej doświadczonych by zaprezentowali oni swoje umiejętności. Patrząc na stawkę żużlowców z pewnością w Rawiczu będzie co oglądać. Pretendentami do awansu z pewnością będą Grzegorz Zengota, Krzysztof Kasprzak oraz Przemysław Pawlicki. Na pewno bardzo dobrze będzie chciała pokazać się silna reprezentacja ROW-u Rybnik- Kacper Woryna oraz wychowankowie leszczyńskiej Unii, którzy ścigają się w barwach Rekinów, Tobiasz Musielak i Damian Baliński. Mieli oni już nie raz okazję ścigać się na Florku i to z sukcesami. Na rawickim torze, oprócz Kacpra Woryny, z dobrej strony również będą chcieli pokazać się młodzi zawodnicy- wychowanek Sebastian Niedźwiedź, a także Adrian Cyfer czy Marcin Nowak.

 

 

Lista startowa

 

1. Adrian Miedziński (Get Well Toruń)
2. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
3. Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
4. Patryk Dolny (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
5. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
6. Adrian Cyfer (Polonia Piła)
7. Michał Szczepaniak (Polonia Piła)
8. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
9. Hubert Łęgowik (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
10. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
11. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław)
12. Marcin Nowak (GTM Start Gniezno)
13. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
14. Tobiasz Musielak (ROW Rybnik)
15. Damian Baliński (ROW Rybnik)
16. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)

R1.Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra)
R2.Marcel Kajzer (PSŻ Poznań)

 

 

Rozpoczęcie zawodów: 16:00

Ceny biletów:

Normalny - 15 zł
Ulgowy - 10 zł

 

 

 

 

 

źródło: kolejarzrawicz.com + polskizuzel.pl