gniezno gtmpoznan

GTM Start Gniezno wygrywa z PSŻ Poznań Derby Wielkopolski 56:34. Wśród gospodarzy najlepiej spisywał się Mirosław Jabłoński (13+1) oraz Marcin Nowak (12+2), natomiast dla Poznania najlepiej punktował Fredrik Jakobsen (10) a także Władimir Borodulin (10).

gniezno gtmpoznanStart Gniezno pokonało na własnym torze Naturalną Medycynę PSŻ Poznań 56:34 w ramach 7 rundy 2.Polskiej Ligi Żużlowej. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Mirosław Jabłoński zdobywca 13 oczek i bonus. Walkę z gospodarzami próbowali nawiązac Władimir Borodulin oraz Frederik Jakobsen, którzy wywalczyli po 10 punktów. 

opole 2016ostrow logo 2017Kolejarz Opole po wyrównanym spotkaniu przegrało na własnym torze z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego 44:46 w ramach kolejnej kolejki 2.Polskiej Ligi Żużlowej. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Denis Gizatulin zdobywca 15 oczek i bonus. W ekipie z Ostrowa najskuteczniejszy okazał się Patryk Dolny, który wywalczył 12 punktów i bonus. 

2015 king d1poznanDaniel King podpisał kontrakt na starty w drużynie Naturalna Medycyna PSŻ Poznań. Brytyjczyk powraca do drużyny ze stolicy Wielkopolski, ponieważ startował już ze „Skorpionem” na plastronie w 2010 roku.

rawiczlublin 2017Lider rozgrywek polskiej 2. Ligi Żużlowej po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. W sobotę (27 maja) w meczu 7. kolejki pokonał na wyjeździe zespół z Rawicza 51:39. Wśród lublinian na rawickim Florku najlepiej poradził sobie Robert Lambert, który zdobył komplet oczek (15). W zespole gospodarzy najwięcej punktów zgromadził Adam Skórnicki (11).

opole 2016ostrow logo 2017W najbliższą niedzielę 28 maja odbędzie się VII kolejka Polskiej 2 Ligi Żużlowej. Na stadionie w Opolu miejscowy Stal – Met Kolejarz podejmie vice-lidera tabeli TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Ostatni raz obie ekipy spotkały się przy ul. Wschodniej 2 21 kwietnia 2014 roku, kiedy to zespół gości wygrał 49:41.

opole 2016ostrow logo 2017W niedziele na torze w Opolu tamtejszy Stal-Met Kolejarz podejmie TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski w meczu 2. Ligi Żużlowej. Znamy już awizowane składy obu zespołów na to spotkanie.

gniezno gtmpoznanDo bardzo ciekawego pojedynku dojdzie w najbliższą niedziele w Gnieźnie, gdzie miejscowy GTM Start podejmie w derbach Wielkopolski zespół z Poznania. Na emocje torowe przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka dni, lecz już teraz znamy awizowane składy obu ekip na ten pojedynek.

rawiczlublin 2017W sobotę 27 maja na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, miejscowe Niedźwiadki  zmierzą się z zespołem Speed Car Motor Lublin, który aktualnie jest na pierwszym miejscu w tabeli 2. Ligi Żużlowej. Poniżej prezentujemy składy awizowane na to spotkanie.

opole 2016krakowbydgoszcz logoWe wtorkowe (23.05) popołudnie w Opolu, Krakowie oraz w Bydgoszczy, odbyły się trzecie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tryumfowali w nich wrocławianie, torunianie oraz Łotysze. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich trzech rund.