Terminarz Polskiej 2 Ligi Żużlowej na sezon 2019

IMG 1015

W czwartkowe popołudnie poznaliśmy terminarz Polskiej 2 Ligi Żużlowej na sezon 2019. W związku z tym iż do rozgrywek na najniższym szczeblu rozgrywkowym jest siedem zespołów w każdej rundzie jedna drużyna będzie pauzować. Inauguracyjne spotkanie rozegrane zostanie na torze w Krakowie 30 marca.




Runda zasadnicza:

1 runda: sobota, 30 marzec 2019 / niedziela, 31 marzec 2019
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – EURO FINANNCE Polonia Piła
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
TS Kolejarz Opole – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Wilki Krosno SA – pauzuje

2 runda: sobota, 6 kwiecień 2019 / niedziela, 7 kwiecień 2019
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – TS Kolejarz Opole
Wilki Krosno SA – Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o.
EURO FINANNCE Polonia Piła – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – pauzuje

3 runda: sobota, 13 kwiecień 2019 / niedziela, 14 kwiecień 2019
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – Wilki Krosno SA
TS Kolejarz Opole – EURO FINANNCE Polonia Piła
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – pauzuje

niedziela, 21 kwiecień 2019
data rezerwowa

poniedziałek, 22 kwiecień 2019
data rezerwowa

4 runda: sobota, 27 kwiecień 2019 / niedziela, 28 kwiecień 2019
Wilki Krosno SA – TS Kolejarz Opole
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
EURO FINANNCE Polonia Piła – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – pauzuje

5 runda: sobota, 4 maj 2019 / niedziela, 5 maj 2019
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – EURO FINANNCE Polonia Piła
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Wilki Krosno SA
TS Kolejarz Opole – Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o.
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – pauzuje

6 runda: sobota, 11 maj 2019 / niedziela, 12 maj 2019
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – TS Kolejarz Opole
Wilki Krosno SA – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
EURO FINANNCE Polonia Piła – pauzuje

piątek, 17 maj 2019
data rezerwowa

niedziela, 19 maj 2019
data rezerwowa

7 runda: niedziela, 26 maj 2019
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o.
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
EURO FINANNCE Polonia Piła – Wilki Krosno SA
TS Kolejarz Opole – pauzuje

8 runda: sobota, 1 czerwiec 2019 / niedziela, 2 czerwiec 2019
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Wilki Krosno SA – EURO FINANNCE Polonia Piła
TS Kolejarz Opole – pauzuje

9 runda: niedziela, 9 czerwiec 2019
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – Wilki Krosno SA
TS Kolejarz Opole – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
EURO FINANNCE Polonia Piła – pauzuje

10 runda: sobota, 15 czerwiec 2019 / niedziela, 16 czerwiec 2019
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – TS Kolejarz Opole
EURO FINANNCE Polonia Piła – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Wilki Krosno SA – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – pauzuje

11 runda: sobota, 22 czerwiec 2019 / niedziela, 23 czerwiec 2019
TS Kolejarz Opole – Wilki Krosno SA
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o.
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – EURO FINANNCE Polonia Piła
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – pauzuje

sobota, 29 czerwiec 2019
data rezerwowa

9 runda: niedziela, 30 czerwiec 2019
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o.
data rezerwowa

12 runda: sobota, 6 lipiec 2019 / niedziela, 7 lipiec 2019
EURO FINANNCE Polonia Piła – TS Kolejarz Opole
Wilki Krosno SA – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – pauzuje

sobota, 13 lipiec 2019
data rezerwowa

niedziela, 14 lipiec 2019
data rezerwowa

sobota, 20 lipiec 2019
data rezerwowa

niedziela, 21 lipiec 2019
data rezerwowa

13 runda: sobota, 27 lipiec 2019 / niedziela, 28 lipiec 2019
Stainer Unia Kolejarz Rawicz – EURO FINANNCE Polonia Piła
Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. – Wilki Krosno SA
TS Kolejarz Opole – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – pauzuje

14 runda: sobota, 3 sierpień 2019 / niedziela, 4 sierpień 2019
EURO FINANNCE Polonia Piła – Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o.
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań – TS Kolejarz Opole
Wilki Krosno SA – pauzuje

sobota, 10 sierpień 2019
data rezerwowa

niedziela, 11 sierpień 2019
data rezerwowa


Runda finałowa

1 runda finałowa: sobota, 17 sierpień 2019 / niedziela, 18 sierpień 2019
(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej
(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadniczej

piątek, 23 sierpień 2019
data rezerwowa

2 runda finałowa: sobota, 24 sierpień 2019 / niedziela, 25 sierpień 2019
(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej
(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej

piątek, 30 sierpień 2019
data rezerwowa

sobota, 31 sierpień 2019
data rezerwowa

niedziela, 1 wrzesień 2019
data rezerwowa

piątek, 6 wrzesień 2019
data rezerwowa

3 runda finałowa: sobota, 7 wrzesień 2019 / niedziela, 8 wrzesień 2019
zwycięskie drużyny z (a) i (b)

piątek, 13 wrzesień 2019
data rezerwowa

4 runda finałowa: sobota, 14 wrzesień 2019 / niedziela, 15 wrzesień 2019
zwycięskie drużyny z (a) i (b)

piątek, 20 wrzesień 2019
data rezerwowa

sobota, 21 wrzesień 2019
data rezerwowa

niedziela, 22 wrzesień 2019
data rezerwowa

piątek, 27 wrzesień 2019
data rezerwowa

sobota, 28 wrzesień 2019
data rezerwowa

niedziela, 29 wrzesień 2019
data rezerwowa

niedziela, 29 wrzesień 2019
baraż

niedziela, 6 październik 2019
data rezerwowa

niedziela, 6 październik 2019
baraż rewanż

źródło: polskizuzel.pl

Katarzyna Biskup

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 31.07/02.08
Leszno - Gorzów 55:35
Zielona Góra - Rybnik 57:33
Grudziądz - Częstochowa 45:45
Lublin - Wrocław 51:39

eWinner 1 Liga Żużlowa 4/6.08
Gdańsk - Łódź 51:39
Bydgoszcz - Gniezno 39:51
Tarnów - Daugavpils 49:41
Toruń - Ostrów 63:27

2 Liga Żużlowa 31.07/2.08
Rzeszów - Opole 59:31
Krosno - Rawicz 64:26
Poznań - Wittstock 40:0

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 8 12 +39
 3. Motor Lublin 8 10 +36
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 10 +64
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 8 5 -40
 7. PGG ROW Rybnik 7 2 -159
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 5 10 +114
 2. Unia Tarnów 5 8 +12
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 5 6 +2
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 6 +21
 5. Orzeł Łódź 5 4 0
 6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 5 4 -44
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
 8. Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań 1 2 +40
 2. Wilki Krosno 1 2 +38
 3. RTŻ Rzeszów 1 2 +28
 4. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28
 5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 1 0 -38
 6. MSC Wittstock 1 0 -40

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020