Dzisiaj jest 2 grudzień 2020 roku. Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

2. Liga Żużlowa 2021 - składy drużyn

Kaski1Okienko transferowe już się zakończyło. Zgodnie z przewidywaniami było w nim sporo ruchów i zmian spowodowanych między innymi nowym przepisem o zawodniku U24. Zobaczmy jak wyglądają obecne składy drużyn, które przystąpią do sezonu 2021 w 2. Lidze Żużlowej.

DaugavpilsLokomotiv Daugavpils


Trener:
Nikołaj Kokin

 


Seniorzy:


Hans Andersen
Tomas H. Jonasson
Jewgienij Kostygow
Marko Lewiszyn 
Oleg Michaiłow 
Wiaczesław Monachow 
Kjastas Puodżuks

Juniorzy:

Ricards Ansviesulis
Francis Gusts
Artiom Juhno
Nikita Kaulins
Daniił Kołodinski
Ernest Matjuszonoks
Aleksiej Pilac
Rudolfs Sprogis
Maris Strelcovs

Przyszli:

Andersen (Orzeł Łódź)
Jonasson
Monachow (Wolfe Wittstock)

Odeszli:

Kudriaszow (OK Bedmet Kolejarz Opole)
Aspgren, Sundstroem (Moje Bermudy Stal Gorzów)
Baran (RzTŻ Rzeszów)
Fajzulin

 

OpoleOK Bedmet Kolejarz Opole

Trener: 
Piotr Mikołajczak

 


Seniorzy:

Kamil Brzozowski
Mads Hansen 
Andriej Kudriaszow
Sebastian Niedźwiedź 
Tomasz Orwat 
Oskar Polis
Jacob Thorssell

Juniorzy:

Dawid Kołodziej
Marcel Krzykowski
Oskar Rowecki
Łukasz Szczęsny

Przyszli:

Kudriaszow (Lokomotiv Daugavpils)
Thorssell (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
Orwat (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

Odeszli: 

Aarnio (SpecHouse PSŻ Poznań)
Seifert-Salk (SpecHouse PSŻ Poznań)
Łęgowik (RzTŻ Rzeszów)
Masters (RzTŻ Rzeszów)
Bach
Czaja (koniec kariery)
Gizatullin
B.Pedersen
Krzywosz (koniec kariery)

 

PoznanSpecHouse PSŻ Poznań

Trener:
Piotr Paluch

 


Seniorzy:

Tero Aarnio
Benjamin Basso
Robert Chmiel 
Rafał Karczmarz (gość)
Eduard Krcmar
Matias Nielsen 
Jonas Seifert-Salk
Lars Skupień 
Kevin Woelbert

Juniorzy:

Kacper Kłosok

Przyszli:

Aarnio (OK Bedmet Kolejarz Opole)
Chmiel (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 
Seifert-Salk (OK Bedmet Kolejarz Opole)
Basso
Krcmar (Wilki Krosno)
Kłosok (PGG ROW Rybnik)

Odeszli:

Suchecki
Hjelmland
Poczta (koniec wypożyczenia) 
Panicz (koniec wypożyczenia)
Grzelak (koniec wypożyczenia)

 

RzeszowRzTŻ Rzeszów

Trener:
Michał Widera

 


Seniorzy:

Karol Baran
Ilja Czałow
Adam Ellis
Kenneth Hansen
Andriej Karpow
Hubert Łęgowik
Sam Masters
Patryk Rolnicki 
Tim Soerensen
Dawid Stachyra

Juniorzy:

Mateusz Majcher
Konrad Mikłoś
Jakub Stojanowski

Przyszli:

Łęgowik (OK Bedmet Kolejarz Opole)
Soerensen (Orzeł Łódź) 
Baran (Lokomotiv Daugavpils) 
Masters (OK Bedmet Kolejarz Opole)
Karpow (Wilki Krosno)

Odeszli:

P.Hansen (TŻ Ostrovia Ostrów)
Zieliński (Unia Tarnów)
Burza
Mazur
M.Rempała (Śląsk Świętochłowice) 
Banaś (Orzeł Łódź)
Sroka (Orzeł Łódź)

 

RawiczMetalika Recycling Kolejarz Rawicz

Trener:
Roman Jankowski

Seniorzy:

Damian Baliński
Damian Dróżdż
Matthew Gilmore
Kiriłł Lejman
Paweł Nagibin
Keynan Rew
Anders Rowe
Szymon Szlauderbach

Juniorzy:

Kacper Pludra
Krzysztof Sadurski
Hubert Ścibak
Damian Ratajczak

Przyszli: 

Dróżdż (Wilki Krosno)

Odeszli: 

Dilger (Wolfe Wittstock)
Pawlak 
Kajzer (koniec kariery)

 

WittstockWolfe Wittstock

Trener:
Marcin Sekula

 


Seniorzy:

Max Dilger
Jye Etheridge
Marcin Kościelski
Steven Mauer
Erik Riss
Jack Smith
Sandro Wasserman

Juniorzy:

Lukas Baumann
Celina Liebmann

Przyszli: 

Riss
Dilger (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) 
Smith 
Etheridge

Odeszli: 

Fienhage (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 
Monachow (Lokomotiv Daugavpils) 
Busch (Trans MF Landshut Devils)

 

AC Landshut DevilsTrans MF Landshut Devils

Trenerzy:
Klaus Zwerschina
Sławomir Kryjom

 

Seniorzy:

Tobias Busch
Valentin Grobauer
Michael Haertel
Kai Huckenbeck
Martin Smolinski
Nick Skorja

Juniorzy:

Norick Bloedorn
Marius Hillebrand
Mario Niedermeier
Maximilian Troidl

Przyszli: 

Grobauer (Wolfe Wittstock) 
Huckenbeck (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
Skorja (Wilki Krosno) 
Busch (Wolfe Wittstock)

źródło: strony klubowe

 

 

 

Sebastian Kołodziej

Sportem żużlowym interesuję się od dziecka. Gram w gry żużlowe odkąd dostałem pierwszy komputer. Moim marzeniem była jazda na żużlu, ale musiałem zostać po drugiej stronie tego sportu.

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
półfinały
Zielona Góra - Leszno
44:46, 33:57
Wrocław - Gorzów
46:44, 34:55
mecze o 3 miejsce
Zielona Góra - Wrocław
37:32, 40:50
FINAŁY
Gorzów - Leszno
46:44, 30:59

LesznoeWinner 1 Liga Żużlowa
Torun

2 Liga Żużlowa
Krosno

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Okiem naczelnego

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 2020

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 133
2. Tai Woffinden   W. Brytania 117
3. Fredrik Lindgren   Szwecja 117
4. Maciej Janowski   Polska 107
5. Leon Madsen   Dania 89
6. Jason Doyle   Australia 87
7. Artiom Łaguta   Rosja 84
8. Emil Sajfutdinow   Rosja 81
9. Martin Vaculik   Słowacja
78
10. Max Fricke   Australia 64
11. Matej Zagar   Słowenia 46
12. Patryk Dudek   Polska 39
13. Niels-Kristian Iversen   Dania 32
14. Mikkel Michelsen   Dania 32
15. Antonio Lindback   Szwecja 22
16. Gleb Chugunow   Polska 16
17. Jack Holder   Australia 12
18. Anders Thomsen   Dania 10

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno 14 28 +162
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 14 21 +66
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław 14 20 +46
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra 14 20 +25
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 19 +28
 6. Lublin Motor Lublin 14 19 +56
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -102
 8. Rybnik PGG ROW Rybnik 14 2 -281

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Torun eWinner Apator Toruń 14 29 +240
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 14 25 +67
 3. Lodz Orzeł Łódź 14 22 +42
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
 5. Tarnow  Unia Tarnów 14 15 -76
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 14 14 -75
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
 8. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Krosno Wilki Krosno 10 25 +251
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 10 18 +93
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 10 10 -34
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów 10 8 -54
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 10 8 -93
 6. Wittstock MSC Wittstock 10 6 -173

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020