2. Liga Żużlowa w Canal+. Znany jest plan transmisji pierwszych kolejek

2ligaGKSŻ informuje, że platforma Canal+ nabyła prawa telewizyjne do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Umowa została podpisana na trzy lata.

Nowa umowa gwarantuje transmisję z jednego meczu każdej kolejki. Za każdym razem takie spotkanie będzie rozgrywane w sobotę o 14:00. Niebawem GKSŻ opublikuje rozkład meczów telewizyjnych na pierwsze cztery kolejki.

Mamy do czynienia z przełomowym wydarzeniem, bo pierwszy raz w historii kluby drugoligowe zarobią na transmisjach telewizyjnych. Poza tym Canal+ gwarantuje jakość. To również było ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji – mówi się przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Warto również dodać, że nigdy wcześniej konkurs ofert na prawa telewizyjne do 2. Ligi Żużlowej nie cieszył się taką popularnością. – Takiego zainteresowania i tylu chętnych nie było nigdy w historii. To świadczy o tym, że ligowy żużel rozwija się na wszystkich poziomach. Jestem przekonany, że rozgrywki w sezonie 2022 dostarczą kibicom wielkich emocji, bo druga liga już dawno nie zapowiadała się tak pasjonująco – wyjaśnia Piotr Szymański.

Rozpiska pierwszych czterech spotkań które będą transmitowane w telewizji Canal+:

 1 runda - sobota, 9 kwietnia 2022
Texom Stal Rzeszów - Kolejarz Opole - godz. 14.00 Canal+

 2 runda - sobota, 16 kwietnia 2022
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - Texom Stal Rzeszów - godz. 14.00 Canal+

 3 runda - sobota, 23 kwietnia 2022
Texom Stal Rzeszów - PSŻ Poznań - godz. 14.00 Canal+

 4 runda - sobota, 30 kwietnia 2022 
Unia Tarnów ŻSSA - Polonia Piła - godz. 14.00 Canal+
 
Koło
żródło: polskizuzel.pl

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!