2LŻ: Power Duck Iveston PSŻ Poznań – ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

DSC06715

W meczu finałowym 2 Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz. Będzie to starcie najlepszych zespołów na drugoligowym froncie w bieżącym sezonie i zarazem przedsezonowych faworytów do awansu.

 

poznanbydgoszcz logoOrganizatorzy spodziewają się w niedzielę najazdu bydgoskich kibiców w związku z czym frekwencja podczas najważniejszego spotkania w poznańskim Lasku Golęcińskim może być rekordowa.

Oba zespoły zgłosiły najsilniejsze zestawienia. W porównaniu do pojedynku w rundzie zasadniczej obie drużyny dokonały wzmocnień. Do zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego dołączyli: wychowanek Polonii Marcin Jędrzejewski i junior Mateusz Tonder z Falubazu Zielona Góra. Z kolei działacze „Skorpionów” podpisali po raz drugi w krótkiej historii klubu kontrakt z Robertem Miśkowiakiem.

Szkoleniowiec gospodarzy Tomasz Bajerski zdecydował się na identyczne zestawienie jak w wygranym spotkaniu półfinałowym z Kolejarzem Opole. Oznacza to, że Władimir Borodulin pojedzie w pierwszej parze razem z Robertem Miśkowiakiem, a David Bellego będzie prowadzącym trzecią parę z juniorami.

Z kolei sztab szkoleniowy gości podjął decyzję, że poobijany po turnieju o „Łańcuch Herbowy” Kamil Brzozowski będzie prowadzącym trzecią parę. W pierwszym duecie pojadą Rene Bach i Josh Grajczonek, a w drugim Jędrzejewski z Francuzem Berge.

Na stadionie Olimpii zapowiadają się niesamowite emocje. Wobec zapowiedzi najazdu kibiców Polonii, wszystkie miejsca siedzące mogą być zajęte. Pogoda też powinna sprzyjać zawodnikom podczas rywalizacji na torze, chociaż może być chłodno. Gospodarze chcąc realnie myśleć o sukcesie w dwumeczu powinni powtórzyć sukces z rundy zasadniczej i zbliżyć się do granicy 50 punktów.

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9. Robert Miśkowiak
10.Władimir Borodulin
11. Marcin Nowak
12. Eduard Krcmar
13.David Bellego
14. Marek Lutowicz
15.Michał Curzytek

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:

1. Rene Bach
2. Josh Grajczonek
3. Marcin Jędrzejewski
4. Dimitri Berge
5. Kamil Brzozowski
6. Mateusz Tonder
7. Tomasz Orwat

Początek meczu: niedziela, godz. 15.15

Przewodniczący Jury: Maciej Polny

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski

Kontroler motocykli: Ryszard Walus

 

źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!