Baraż: Power Duck Iveston PSŻ Poznań – Orzeł Łódź (zapowiedź)

IMG 6524

W rewanżowym meczu barażowym o prawo startu w Nice 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2020, Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 6 października Orła Łódź. W pierwszym spotkaniu rozegranym przed tygodniem w Łodzi lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 50:40.

poznanlodzŁodzianie, jako zespół z wyższej ligi, są też faworytem dwumeczu. Z kolei żółto-czarni nie stoją na straconej pozycji, ponieważ w bieżącym sezonie wyjątkowo korzystnie prezentowali się na własnym torze. W ośmiu spotkaniach rozegranych na Golęcinie, sześciokrotnie wywalczyli w nich powyżej 50 punktów.

Gospodarze przystąpią do tego pojedynku w takim samym zestawieniu jak przed tygodniem w Łodzi. Jedyną kosmetyczną zmianą będzie zamiana zawodników pod numerami przeznaczonymi dla juniorów. Ciekawostką jest także fakt, że w obu spotkaniach barażowych nie wystąpi Robert Miśkowiak, którego klub z Poznania pozyskał w trakcie sezonu. Niestety, wychowanek Polonii Piła „zawalił” finałowy mecz w Bydgoszczy.

Z kolei goście awizują jedną zmianę w składzie. Niemca Kaia Huckenbecka ma zastąpić Hans Andersen. Należy w tym miejscu postawić pytanie, czy to będzie dobre rozwiązanie dla gości? Duńczyk nigdy nie „błyszczał” na torze w Lasku Golęcińskim, a w turnieju eliminacyjnym do Indywidualnych Mistrzostw Europy wywalczył w kwietniu tylko 6 punktów i zajął 10. lokatę. Inną drobną korektą, podobnie jak w obozie gospodarzy, będzie zamiana zawodników na pozycjach juniorów.

W niedzielne popołudnie zapowiadają się w Poznaniu wielkie emocje. Niestety, dla jednej z drużyn będzie to fatalne zakończenie długiego sezonu.

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9. Damian Dróżdż (gość)
10. Władimir Borodulin
11. Marcin Nowak
12. Eduard Krcmar
13. David Bellego
14. Michał Curzytek
15. Marek Lutowicz

Orzeł Łódź:
1. Rohan Tungate
2. Hans Andersen
3. Rafał Okoniewski
4. Daniel Jeleniewski
5. Tobiasz Musielak
6. Piotr Pióro
7.

Początek meczu: niedziela, godz. 15.00

 

 źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!