Poznańska drużyna na 2020 rok. Czy tym razem uda się awansować?

IMG 4922Poznański zespół to zdecydowanie wielki przegrany zeszłorocznych rozgrywek w drugiej lidze żużlowej. Przegrana w finale w nieprawdopodobny sposób, a także nieudane baraże o pierwszą ligę sprawiły, że w Poznaniu jest niesamowity niedosyt, jednak w sezonie 2020 bedą dalej bardzo mocni i zawalczą o pierwszą ligę jeszcze raz.

poznanMimo, że udało sie w Poznaniu zbudować dobrą drużyne zmianie uległ trzon drużyny. Ekipę ze stolicy Wielkopolski opuścili David Bellego, Marcin Nowak, Władimir Borodulin i Eduard Krcmar. Sporym osłabieniem będzie brak w zespole braci Curzytek, którzy przenoszą się do Betard Sparty Wrocław. Wiek juniora zakończył już Marek Lutowicz tym samym sprawia to, że w Poznaniu nie ma juniorów i bedą oni korzystać z usług młodzieży z Gorzowa na mocy porozumienia, do którego doszło między tymi zespołami w czasie okresu transferowego. Dzięki temu porozumieniu w zespole poznańskim jako gościa ujrzymy wielki duński talent w postaci Marcusa Birkemose'a.

Nowymi twarzami w zespole skorpionów są Nicklas Porsing, Zbigniew Suchecki, Lars Skupień, a także mianowani na liderów zespołu Niemiec Kevin Woelbert i Australijczyk Nick Morris. Wiele będzie zależało właśnie od Woelberta i Morrisa, którzy mają ciągnąć wynik zespołu i gwarantować w każdym spotkaniu dwucyfrowe zdobycze punktowe. Co do trójki Porsing, Suchecki, Skupień to każdy z nich ma coś do udowodnienia i na pewno ze sporym zapałem bedą walczyć o skład meczowy.

W drużynie pozostali tylko trzej zawodnicy. Jest to dwójka Polaków Marcel Kajzer i Robert Miśkowiak, a także Duńczyk Jason Joergensen. Szanse na skład meczowy raczej są realne tylko w przypadku dwójki Polaków, którzy w zeszłym sezonie już w nim byli i na pewno bedą zaciekle walczyć o swoje miejsce w poznańskim zespole. Joergensen wydaje sie być tylko ewentualnością w przypadku plagi kontuzji i nie będzie raczej eksploatowany bardzo często.

Poznański team jest wymieniany jako faworyt do awansu i wcale nie bez powodu. Mają świetną drużyne i na pewno nie pozwolą na to, by znów nie wywalczyć awansu. Przed PSŻ-tem bardzo ważny sezon. Brak awansu może poskutkować odejściem wielu ważnych sponsorów, którzy takim czynem mogliby osłabić finanse zespołu. W Poznaniu jednak są wszystkie rzeczy potrzebne do zrealizowania celu jednak musimy poczekać do startu sezonu by ocenić faktyczną siłę rażenia ekipy z Poznania.

źródło: informacja własna

 

 

 

 

Dawid Woźniak

Wielki fan speedwaya a także tenisa i piłki nożnej. W wolnych chwilach tworzę muzykę i wędkuję.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!