2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – MSC Wölfe Wittstock (zapowiedź)

DSC06840W meczu I rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 2 sierpnia MSC Wölfe Wittstock. Będzie to debiut niemieckiej drużyny w rozgrywkach polskiej ligi. Do tej pory w Polsce jeździły ekipy z Łotwy, Węgier i Ukrainy.

 

PoznanWittstockPandemia koronawirusa przewróciła rozgrywki ligowe do góry nogami. Początek zmagań na drugim froncie rozpoczyna się dopiero na przełomie lipca i sierpnia. Pomimo faktu zgłoszenia niemieckiej drużyny do rozgrywek ligowych w Polsce, przez długi czas debiut Wölfe Wittstock w 2. Lidze Żużlowej stał pod znakiem zapytania. W przypadku zamknięcia granic, każdorazowe przekroczenie granicy skutkowałoby dwutygodniową kwarantanną. W takiej sytuacji start niemieckiej drużyny w Polsce byłby wykluczony.

Poznańscy działacze, podobnie jak w większości innych klubów, zmuszeni byli renegocjować podpisane wcześniej kontrakty. W wyniku tego, niestety w żółto-czarnych plastronach nie zobaczymy w tym sezonie takich zawodników jak: Nick Morris, Nicklas Porsing i Robert Miśkowiak, co będzie sporym osłabieniem drużyny z Grodu Przemysława. W ich miejsce w składzie poznańskiej drużyny pojawiły się nowe nazwiska. Ze Skorpionami związał się obcokrajowiec, Szwed Filip Hjelmland, senior Bartosz Szymura oraz juniorzy Wiktor Jasiński, Mateusz Panicz oraz Jakub Poczta.

Nowy trener Skorpionów Piotr Paluch w awizowanym składzie zgłosił doświadczonego Niemca Kevina Woelberta, niezwykle utalentowanego Duńczyka Markusa Birkemose oraz młodego Szweda Filipa Hjelmlanda. Duńczyk i Szwed zostali wypożyczeni ze Stali Gorzów. Skład uzupełniają: doskonale znany poznańskim kibicom Zbigniew Suchecki, wychowanek ROW-u Rybnik Lars Skupień i junior z Wrocławia Mateusz Panicz. Niewiadomą pozostaje drugi junior, który wystąpi z numerem 15.

Z kolei goście dysponują szeroką kadrą, ale w awizowanym zestawieniu brakuje doświadczonych zawodników takich jak Renat Gafurow, Tobias Busch czy Zdenek Holub. Zgłoszony natomiast został pod numerem 2. indywidualny mistrz świata w klasie 250 cc z 2018 roku 17-letni Ben Ernst. W niedzielę na Golęcinie wystąpi też utalentowany junior, znany już z żużlowych aren Lukas Fienhage, czy też Polak, wychowanek klubu z Torunia Marcin Kościelski

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta niedzielnego meczu, ponieważ w dobie pandemii i zmian w składach drużyn typowanie wyniku meczu przypomina „wróżenie z fusów”. Wydaje się jednak, że gospodarze powinni wykorzystać atut własnego, przebudowanego toru i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

 

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:

9. Kevin Woelbert

10. Filip Hjelmland

11. Markus Birkemose

12. Zbigniew Suchecki

13. Lars Skupień

14. Mateusz Panicz

15.

MSC Wölfe Wittstock:

1. Steven Mauer
2. Ben Ernst
3. Wiaczesław Monachow
4. Sandro Wassermann
5. Marcin Kościelski
6. Lukas Baumann
7. Lukas Fienhage

Początek meczu: niedziela, godz. 11.45 (transmisja TV Motowizja)

Sędzia: Kacper Bryła

Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak

 

 

źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!