Walkower w Poznaniu. Wilki bez kompletnego składu

GumaCiekawie zapowiadał się mecz w Poznaniu. Miejscowy SpecHouse PSŻ Poznań miał podjąć Wolfe Wittstock, ale niestety sędzia musiał ogłosić walkower na korzyść gospodarzy.

2 liga zuzlowaSpotkanie nie doszło do skutku, ponieważ Niemiecki zespół przyjechał do Poznania z czterema zawodnikami posiadającymi odpowiednie licencje. Trzech zawodników, którzy pojawili się w Wielkopolsce nie posiadało odpowiednich licencji, które pozwalały na start w rozgrywkach ligowych. 

Sztab trenerski dostał od sędziego czas do 11:45, aby zgłosić skład z minimum sześcioma zawodnikami w tym czterema krajowymi i chociaż jednym młodzieżowcem. Niestety bez pozytywnego efektu. Sztab drużyny przyjezdnej robił, co mógł, jednak federacja niemiecka nie pracuje w niedzielę i nikt nie odebrał telefonu. Nie pomogła też interwencja Piotra Szymańskiego z GKSŻ, który również nie mógł dodzwonić się do swoich znajomych w Niemczech, którzy mogliby pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji. 

Dodać do tego wszystkiego należy, że przed zawodami sędzia określił tor w Poznaniu jako nieregulaminowy. Prace nad nawierzchnią trwały do momentu ogłoszenia walkowera.

źródło: inf. prasowa

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!