2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Budmax-Stal Polonia Piła (zapowiedź)

PoznanPilaW meczu II rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w świąteczny poniedziałek 18 kwietnia Budmax-Stal Polonię Piła.

Dla gości będzie to ligowy debiut, zarówno w bieżącym sezonie jak i po reaktywacji sportu żużlowego w Pile. Z kolei gospodarze w pierwszym tegorocznym meczu w Tarnowie, niespodziewanie ulegli miejscowej Unii 44:46.

Na Golęcinie pojawi się dobry znajomy miejscowych kibiców - Lars Skupień, który jeszcze niedawno startował ze Skorpionem na plastronie. W pilskiej drużynie wystąpi aż czterech obcokrajowców: Szwed Thomas H. Jonasson, Amerykanin Broc Nicol oraz dwóch Niemców Max Dilger i Ben Ernst. Drugim juniorem będzie Mateusz Panicz z Betardu Sparty Wrocław.

Z kolei gospodarze zgłosili podobne zestawienie jak przed tygodniem w Tarnowie. Jedyną zmianą jest zgłoszenie na pozycji juniora Oliviera Buszkiewicza w miejsce Kacpra Grzelaka. Kibiców z pewnością najbardziej interesować będzie jednak postawa Rune Holty, który do tej pory zawodził. Fani „Skorpionów” powinni w poniedziałek otrzymać odpowiedź, czy przyczyną słabej dyspozycji Norwega z polskim paszportem są tylko i wyłącznie kwestie sportowe?

Zdecydowanym faworytem najbliższych derbów Wielkopolski są gospodarze. Inny rezultat niż pewne zwycięstwo miejscowych byłoby ogromną niespodzianką.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. Kacper Gomólski
10. Rune Holta
11. Robert Chmiel
12. Kevin Fajfer
13. Jonas Seifert-Salk
14. Francis Gusts
15. Olivier Buszkiewicz

Budmax-Stal Polonia Piła:
1. Thomas H. Jonasson
2. Broc Nicol
3. Lars Skupień
4. Marcin Jędrzejewski
5. Max Dilger
6. Ben Ernst
7. Mateusz Panicz

Początek meczu: poniedziałek, godz. 15.00

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński

Komisarz toru: Krzysztof Okupski

 Poznan1

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!