2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Bedmet OK Kolejarz Opole (zapowiedź)

PoznanOpoleW meczu IV rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 1 maja Bedmet OK Kolejarz Opole.

Dla gości będzie to dopiero drugi występ ligowy w bieżącym sezonie. Przed tygodniem na własnym torze Bedmet OK Kolejarz pokonał swojego imiennika z Rawicza 58:32. Z kolei gospodarze w pierwszym tegorocznym meczu w Tarnowie, niespodziewanie ulegli miejscowej Unii 44:46. Potem „Skorpiony” odniosły dwa zwycięstwa. Na Golęcinie rozgromiły Budmax-Stal Polonię Piła 66:24, a przed kilkoma dniami wygrały 48:42 w Rzeszowie z innym faworytem 2 Ligi Żużlowej Texom Stalą Rzeszów.

Do arcyważnego meczu z drużyną ze stolicy polskiej piosenki, żółto-czarni przystąpią osłabieni brakiem kontuzjowanego Rune Holty. Norweg z polskim paszportem urazu barku doznał w Rzeszowie i za byłego zawodnika cyklu Grand Prix stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Czy ten manewr okaże się skuteczny, przekonamy się już w niedzielne popołudnie.

Obie drużyny awizują najsilniejsze zestawienia. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego spotkania i każdy wynik jest możliwy. W poznańskim Lasku Golęcińskim zapowiada się niezwykle zacięty i emocjonujący pojedynek, który może elektryzować kibiców do ostatniego wyścigu.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9.  Kacper Gomólski
10. zz
11. Robert Chmiel
12. Kevin Fajfer
13. Jonas Seifert-Salk
14. Francis Gusts

Bedmet OK Kolejarz Opole:
1. Pontus Aspgren
2. Karol Baran
3. Oskar Polis
4. Adrian Cyfer
5. Jacob Thorssell
6. Petr Chlupac
7. Jakub Krawczyk

Początek meczu: niedziela, godz. 15.00

Sędzia: Paweł Michalak

Komisarz toru: Tomasz Walczak

 Poznan

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!