2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (zapowiedź)

PoznanRawiczW meczu X rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w sobotę 18 czerwca Metalikę Recycling Kolejarzem Rawicz.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Rawiczu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 51:38 i to „Skorpiony” są bliżej punktu bonusowego.

Od momentu, kiedy drużynę rawicką wzmocnił Josh Pickering, „Niedźwiadki” są całkowicie odmienioną ekipą. Australijczyk jest także awizowany w składzie gości do sobotniego spotkania, a doskonale znającego poznański tor Damiana Dróżdża zastąpi Ryan Douglas. Jedyną niewiadomą w teamie gości jest obsada miejsc juniorskich, ponieważ prawdopodobnie do Poznania nie przyjedzie Wiktor Przyjemski, a partnerem Stevena Goreta będzie Krzysztof Sadurski. W odwodzie rawiczanie mają także Brytyjczyka Toma Brennana.

Z kolei poznaniacy przystąpią do tego pojedynku osłabieni brakiem swojego najlepszego zawodnika Francis Gustsa, która obecnie jest sklasyfikowany na drugim miejscu pod względem średniej biegopunktowej 2. Ligi Żużlowej. Łotysz w sobotni wieczór będzie reprezentował swój kraj w Drużynowych Mistrzostwach Europy do 23 lat w norweskim Elgane. W ostatnich ligowych meczach poznańskich działaczy i kibiców zawodził Kevin Fajfer, dlatego sztab szkoleniowy żółto-czarnych testował na piątkowym treningu Michaela Palm Tofta. Decyzja, kto „załapie” się do podstawowego składu, zapadnie z pewnością tuż przed tym arcyważnym spotkaniem.

W takich okolicznościach trudno jednoznacznie wskazać faworyta najbliższych derbów Wielkopolski. W Poznaniu zapowiada się niezwykle zacięty i wyrównany mecz, a o końcowym wyniku mogą decydować wyścigi nominowane. Należy także wziąć pod uwagę warunki meteorologiczne, ponieważ synoptycy przewidują w sobotnie popołudnie w Poznaniu ponad 30°C.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. Kacper Gomólski
10. Rune Holta
11. Robert Chmiel
12. Kevin Fajfer
13. Jonas Seifert-Salk
14. Damian Ratajczak
15. Olivier Buszkiewicz

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:
1.Daniel Kaczmarek
2. Ryan Douglas
3. Damian Baliński
4. Josh Pickering
5. Sam Masters
6. Steven Goret

Początek meczu: sobota, godz. 14.00 (transmisja Canal+ Sport 5)

Sędzia: Paweł Michalak

Komisarz toru: Tomasz Welc

 Poznan1

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!