Ligowy żużel na Golęcinie już w 2015 roku?

logo pzmpoznanNa dzień dzisiejszy pewnymi startu w Polskiej 2. Lidze Żużlowej są drużyny z Lublina, Piły, Krosna i Rawicza. W związku z ową sytuacją pojawiła się opcja aby ligowy żużel zawitał w Poznaniu już w 2015 roku. Drużyna byłaby wystawiona przez Polski Związek Motorowy.

 


Zespół finansowany byłby przez Polski Związek Motorowy, a jego barw mieliby bronić przede wszystkim młodzieżowi zawodnicy, dla których zabrakłoby miejsca w podstawowych składach „swoich” drużyn. Dla poznańskich kibiców te informacje są bardzo ważne, ponieważ po części dotyczą one zapowiadanego powrotu PSŻ Poznań. Pomysł PZM był konsultowany z prezesem Arkadiuszem Ładzińskim kilka miesięcy temu - Rozmawialiśmy o tym jeszcze w listopadzie. My jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego pomysłu. W żaden sposób nie wpływa to na nasze plany reaktywacji drużyny ligowej, a może wręcz pomóc całej dyscyplinie - powiedział sternik Skorpionów.


Uprawnione do startu w PLŻ2 są obecnie kluby z Lublina, Piły, Krosna i Rawicza. Powstanie PZM Poznań (tak nazywałby się zespół zgłoszony do rozgrywek) byłby znakomitą okazją do szkolenia młodzieży, jak również pewną formą ratowania kalendarza rozgrywek. Ostateczna decyzja o wystawieniu zespołu zapadnie w ciągu najbliższych tygodni.


Tor na Golęcinie powinien być gotowy do jazdy pod koniec marca, a pierwsze ligowe kolejki zaplanowano na kwiecień.

 

Prace na golęcińskim torze trwają od końca listopada ubiegłego roku.

remont PSŻ

 

Źródło. www.epoznan.pl, www.poznan.naszemiasto.pl

Martyna Wolnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!