Być Skorpionem w sezonie 2016

2014 smetana o2poznanPSŻ Poznań do ligowych rozgrywek planuje powrócić w sezonie 2016. Budowanie składu ruszyło już w roku obecnym, a jednym z pozyskanych zawodników jest Ondrej Smetana. Dla niespełna 20-letniego Czecha jest to pierwszy w karierze kontrakt poza granicami swej ojczyzny.

 


Ondrej Smetana w zeszłym sezonie był reprezentantem klubu AK Marketa Praga. Młody Czech do ostatniej chwili szukał klubu w Polsce, jednak brakowało dla niego miejsca. Wówczas pojawiła się opcja w Poznaniu - Wtedy dowiedziałem się, że „Skorpiony” poszukują zawodników. W 2016 roku stadion ma być gotowy na ligę, pomyślałem więc, że będzie to dla mnie dobrą okazją, aby przyjechać na zawody do Poznania. Rozmowy z prezesem klubu przebiegły doskonale i szybko. Mam nadzieję, że będę w klubie, aż ten wystartuje w lidze i będę jego ważnym zawodnikiem. Gdy tylko nadarzy się pierwsza okazja, przyjadę do Poznania pokręcić parę kółek – podsumowuje Ondrej.


Okres jesienno-zimowy to czas na odrobinę relaksu, ale przede wszystkim na solidne przygotowania do kolejnego sezonu. Czeski zawodnik intensywnie pracuje nad swoją kondycją jak również kompletuje sprzęt - Dużo chodzę na siłownię, często biegam, a w każdy weekend gram w hokeja. Moja budowa ciała mi w tym pomaga, a także daje dużo zabawy. Co do samego sprzętu to mam już gotowe z 90%. Czekam na silniki. Mam trzy nowe kompletne motocykle, a czwarty tworzę ze starszych części. Będę dysponował silnikami marki GM od klubowych, praskich tunerów Tomicka i Dvoraka, a jeden silnik od Bohumila Brhela. Nie wiem jedynie, których tłumików będę używał. Na początek zakupiłem jeden marki PolDem.


Co roku zawodnicy snują plany i stawiają sobie cele, jakie chcieliby osiągnąć w nadchodzącym sezonie. Nie inaczej jest w przypadku Ondreja Smetany - Największym marzeniem jest wygrać Zlata Prilba w Pardubicach. W reprezentacji chciałbym wziąć udział we wszystkich zawodach juniorskich, jak i seniorskich. Przede wszystkim chciałbym awansować do Finałów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorów. W samych Czechach chciałbym być jednym z trzech najlepszych juniorów, a wśród seniorów myślę, że pierwsza dziesiątka jest w moim zasięgu. Co do samej ligi czeskiej, to liczę na solidne występny – deklaruje czeski zawodnik.

 

Źródło. www.pszpoznan.com.pl

Martyna Wolnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!