Czy półfinał DMŚJ odbędzie się na Golęcinie?

poznanW nadchodzących rozgrywkach nie zobaczymy drużyny PSŻ Poznań mimo, że ma zakontraktowanych kilku zawodników. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, iż żużel w stolicy Wielkopolski zagości jeszcze w tym sezonie i to być może na światowym poziomie. Pojawił się bowiem pomysł, aby jedną z międzynarodowych imprez młodzieżowych zorganizaować na Golęcinie.


O tym, że pojawiła się opcja aby ligowy żużel zawitał w Poznaniu już podczas tegorocznych rozgrywek, pisaliśmy jakiś czas temu. Jednak nie tylko informacja o możliwości wystawienia drużyny przez Polski Związek Motorowy dodaje nadziei kibicom żużla w Wielkopolsce. Prawdopodobne bowiem jest, iż półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów rozegrany zostanie na golęcińskim torze. Na dzień dzisiejszy w kalendarzu żużlowych imprez jako organizator wspomnianych zawodów widnieje Grudziądz, jednak władze tamtejszego klubu nie widzą powodów dla których półfinał nie mógłby zostać przeniesiony do Poznania - Rozmawiałem już na ten temat z Piotrem Szymańskim, przewodniczącym GKSŻ, oraz Jakubem Jędrzejewskim, zastępcą prezydenta - powiedział Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ. Klub jest zainteresowany organizacją półfinału. Do pomysłu przeniesienia zawodów z Grudziądza do Poznania pozytywnie nastawione są również władze stolicy Wielkopolski. Organizacja zawodów światowej rangi byłaby ważnym krokiem w kierunku reaktywacji ligowego żużla w tym mieście.


Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów zaplanowano na 22 sierpnia. Obecnie na Golęcinie trwają prace związane z realizacją budżetu obywatelskiego. Remontowane są m.in. tor, banda i trybuny. Pierwszy ważny sprawdzian obiektu odbędzie się podczas czerwcowego półfinału Brązowego Kasku.

Golęciński tor zmienia się z dnia na dzień.

prace PSZ

Źródło. www.epoznan.pl

Martyna Wolnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!