Jaskółki uzupełniają skład. Troje wychowanków z kontraktami

TarnowPatryk Rolnicki, Mateusz Gzyl i Patryk Zieliński w piątek podpisali kontrakty z Unią Tarnów. Wszyscy trzej zawodnicy są wychowankami biało-niebieskich i w sezonie 2022 będą bronić barw Jaskółek na torach 2. Ligi Żużlowej. 

Po trzech latach do Unii Tarnów wraca Patryk Rolnicki. 23-latek dwa ostatnie sezony spędził w Rzeszowie. W zakończonym we wrześniu sezonie wychowanek Jaskółek wykręcił na torach 2. Ligi Żużlowej średnią 1,86 pkt / bieg.

Nową umowę z Unią, wiążąc się tym samym z jazdą w zespole Jaskółek do końca wieku młodzieżowego, podpisał Mateusz Gzyl. 19-latek pierwsze kroki w żużlu stawiał w UKS Jaskółki Tarnów. W 2018 roku w barwach Sparty Wrocław zdał licencję, a następnie został wypożyczony do Unii. W ostatnim sezonie nie miał wielu możliwości do startów. 

Podobną umowę, jak Gzyl, z tarnowskim klubem zawarł Patryk Zieliński. 19-latek do końca wieku juniorskiego będzie związany kontraktem z biało-niebieskimi. W poprzednim sezonie startował głównie w zawodach młodzieżowych. 

Unia Tarnów, jak na razie, podpisała kontrakty na sezon 2022 z dziewięcioma zawodnikami. Oprócz trzech żużlowców wymienionych powyżej, umowę z Jaskółkami mają: Troy Batchelor, Ilja Czałow, Kenneth Hansen, Oskar Bober, Piotr Pióro i Witalij Koltar. 

 

Tarnow1

 

Źródło: unia.tarnow.pl

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!