Peter Ljung ponownie w Tarnowie

TarnowPo roku przerwy do Unii Tarnów wraca Peter Ljung. Szwed podpisał kontrakt z Jaskółkami na sezon 2022 i w nowym roku startować będzie na torach 2. Ligi Żużlowej. 39-latek w zakończonym we wrześniu sezonie wystąpił tylko w kilku biegach, reprezentując barwy Wilków Krosno i Startu Gniezno. 

Sezon 2022 dla Petera Ljunga będzie już szóstym spędzonym w Unii Tarnów. W dotychczasowej karierze Szwed reprezentował barwy Jaskółek w latach 2007-2008, 2017 i 2019-2020. Przez kilka sezonów 39-latek był kapitanem biało-niebieskich. 

Ostatni rok był dla Ljunga jednym z najgorszych w karierze. Początkowo Szwed związał się kontraktem z Wilkami Krosno, jednak po pierwszym nieudanym meczu zrezygnowano z jego usług. W trakcie sezonu wypożyczony został do gnieźnieńskiego Startu, jednak i tam nie miał zbyt wielu możliwości do startów. 

Teraz powraca do Unii Tarnów, która w nadchodzącym sezonie startować będzie w 2. Lidze Żużlowej. Oprócz Szweda tarnowianie zakontraktowali: Troya Batchelora, Ilję Czałowa, Kennetha Hansena, Patryk Rolnickiego, Oskara Bobera, Piotra Pióro, Witalija Koltara, a także przedłużyli umowy z wychowankami: Piotrem Świerczem, Mateuszem Gzylem i Patrykiem Zielińskim. 

 

D7N 2972

 

Źródło: unia.tarnow.pl

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!