Unia Tarnów z pierwszym kontraktem na sezon 2023

TarnowDuńczyk Kenneth Hansen podpisał roczny kontrakt z Unią Tarnów i w sezonie 2023 nadal będzie reprezentował biało-niebieskie barwy. Jaskółki ligowy sezon zakończyły już w lipcu, a 34-latek na torach 2. Ligi Żużlowej uzyskał średnią 1,58 pkt / bieg. To drugi duński zawodnik, który doszedł do porozumienia z tarnowskim klubem ws. startów w przyszłorocznym sezonie. 

 

– Bardzo się Cieszę że Kenneth Hansen będzie w przyszłym sezonie reprezentować barwy naszego klubu. Jestem pewien, że jego postawa na torze oraz dobry duch wnoszony do drużyny pozwoli nam osiągać najwyższe cele, a kluczowym niewątpliwie będzie zwycięstwo ligi – powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej Daniel Bałut.

Pełniący jednocześnie obowiązki prezesa tarnowskiego klubu Bałut już wcześniej w przestrzeni medialnej informował, że Unia porozumiała się ws. dwuletniej umowy z Williamem Drejerem. Kontrakt z młodym Duńczykiem nie został jednak jeszcze podpisany. 

Kończący się sezon 2022 tarnowskie Jaskółki zakończyły na, przedostatnim, szóstym miejscu w 2. Lidze Żużlowej. Z zapowiedzi władz klubu w przyszłym roku drużyna ma walczyć o awans do eWinner 1. Ligi. 

 

Hansen kenneth

 

 

Źródło: unia.tarnow.pl

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!