Terminarz NICE Polskiej Ligi Żużlowej na sezon 2019

IMG 4461

W czwartek poznaliśmy długo oczekiwany terminarz NICE Polskiej Ligi Żużlowej na sezon 2019. W związku z brakiem w rozgrywkach Stali Rzeszów na zapleczu PGE Ekstraligi zobaczymy siedem zespołów i w każdej rundzie jedna drużyna będzie pauzować. Inauguracyjne spotkanie rozegrane zostanie na torze w Łodzi 30 marca.




Runda zasadnicza

1 runda: sobota, 30 marzec 2019 / niedziela, 31 marzec 2019
KŻ Orzeł Łódź – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
CAR GWARANT Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Unia Tarnów ŻSSA – Speedway Lokomotiv Daugavpils
KS ROW Rybnik SA – pauzuje

2 runda: sobota, 6 kwiecień 2019 / niedziela, 7 kwiecień 2019
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów ŻSSA
KS ROW Rybnik SA – KŻ Orzeł Łódź
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – CAR GWARANT Start Gniezno
Speedway Lokomotiv Daugavpils – pauzuje

3 runda: sobota, 13 kwiecień 2019 / niedziela, 14 kwiecień 2019
Speedway Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
CAR GWARANT Start Gniezno – KS ROW Rybnik SA
Unia Tarnów ŻSSA – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
KŻ Orzeł Łódź – pauzuje

niedziela, 21 kwiecień 2019
data rezerwowa

poniedziałek, 22 kwiecień 2019
data rezerwowa

4 runda: sobota, 27 kwiecień 2019 / niedziela, 28 kwiecień 2019
KS ROW Rybnik SA – Unia Tarnów ŻSSA
KŻ Orzeł Łódź – CAR GWARANT Start Gniezno
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Speedway Lokomotiv Daugavpils
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – pauzuje

5 runda: sobota, 4 maj 2019 / niedziela, 5 maj 2019
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
Speedway Lokomotiv Daugavpils – KS ROW Rybnik SA
Unia Tarnów ŻSSA – KŻ Orzeł Łódź
CAR GWARANT Start Gniezno – pauzuje

6 runda: sobota, 11 maj 2019 / niedziela, 12 maj 2019
CAR GWARANT Start Gniezno – Unia Tarnów ŻSSA
KS ROW Rybnik SA – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
KŻ Orzeł Łódź – Speedway Lokomotiv Daugavpils
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – pauzuje

piątek, 17 maj 2019
data rezerwowa

niedziela, 19 maj 2019
data rezerwowa

7 runda: niedziela, 26 maj 2019
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – KŻ Orzeł Łódź
Speedway Lokomotiv Daugavpils – CAR GWARANT Start Gniezno
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – KS ROW Rybnik SA
Unia Tarnów ŻSSA – pauzuje

8 runda: sobota, 1 czerwiec 2019 / niedziela, 2 czerwiec 2019
CAR GWARANT Start Gniezno – Speedway Lokomotiv Daugavpils
KŻ Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
KS ROW Rybnik SA – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
Unia Tarnów ŻSSA – pauzuje

9 runda: niedziela, 9 czerwiec 2019
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – KS ROW Rybnik SA
Speedway Lokomotiv Daugavpils – KŻ Orzeł Łódź
Unia Tarnów ŻSSA – CAR GWARANT Start Gniezno
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – pauzuje

10 runda: sobota, 15 czerwiec 2019 / niedziela, 16 czerwiec 2019
KŻ Orzeł Łódź – Unia Tarnów ŻSSA
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
KS ROW Rybnik SA – Speedway Lokomotiv Daugavpils
CAR GWARANT Start Gniezno – pauzuje

11 runda: sobota, 22 czerwiec 2019 / niedziela, 23 czerwiec 2019
Unia Tarnów ŻSSA – KS ROW Rybnik SA
CAR GWARANT Start Gniezno – KŻ Orzeł Łódź
Speedway Lokomotiv Daugavpils – ArgedMalesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – pauzuje

sobota, 29 czerwiec 2019
data rezerwowa

niedziela, 30 czerwiec 2019
data rezerwowa

12 runda: sobota, 6 lipiec 2019 / niedziela, 7 lipiec 2019
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów ŻSSA
KS ROW Rybnik SA – CAR GWARANT Start Gniezno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speedway Lokomotiv Daugavpils
KŻ Orzeł Łódź – pauzuje

sobota, 13 lipiec 2019
data rezerwowa

niedziela, 14 lipiec 2019
data rezerwowa

sobota, 20 lipiec 2019
data rezerwowa

niedziela, 21 lipiec 2019
data rezerwowa

13 runda: sobota, 27 lipiec 2019 / niedziela, 28 lipiec 2019
CAR GWARANT Start Gniezno – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
KŻ Orzeł Łódź – KS ROW Rybnik SA
Unia Tarnów ŻSSA – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Speedway Lokomotiv Daugavpils – pauzuje

14 runda: sobota, 3 sierpień 2019 / niedziela, 4 sierpień 2019
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – KŻ Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – CAR GWARANT Start Gniezno
Speedway Lokomotiv Daugavpils – UniaTarnów ŻSSA
KS ROW Rybnik SA – pauzuje

sobota, 10 sierpień 2019
data rezerwowa

niedziela, 11 sierpień 2019
data rezerwowa


Runda finałowa

1 runda finałowa: sobota, 17 sierpień 2019 / niedziela, 18 sierpień 2019
(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej
(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadniczej

piątek, 23 sierpień 2019
data rezerwowa

2 runda finałowa: sobota, 24 sierpień 2019 / niedziela, 25 sierpień 2019
(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej
(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej

piątek, 30 sierpień 2019
data rezerwowa

sobota, 31 sierpień 2019
data rezerwowa

niedziela, 1 wrzesień 2019
data rezerwowa

piątek, 6 wrzesień 2019
data rezerwowa

3 runda finałowa: sobota, 7 wrzesień 2019 / niedziela, 8 wrzesień 2019
zwycięskie drużyny z (a) i (b)

piątek, 13 wrzesień 2019
data rezerwowa

4 runda finałowa: sobota, 14 wrzesień 2019 / niedziela, 15 wrzesień 2019
zwycięskie drużyny z (a) i (b)

piątek, 20 wrzesień 2019
data rezerwowa

sobota, 21 wrzesień 2019
data rezerwowa

niedziela, 22 wrzesień 2019
data rezerwowa

piątek, 27 wrzesień 2019
data rezerwowa

sobota, 28 wrzesień 2019
data rezerwowa

niedziela, 29 wrzesień 2019
data rezerwowa

niedziela, 29 wrzesień 2019
baraż

niedziela, 6 październik 2019
data rezerwowa

niedziela, 6 październik 2019
baraż rewanż

źródło: polskizuzel.pl

Katarzyna Biskup

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 10/10

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 132
2. Leon Madsen   Dania 130
3. Emil Sajfutdinow   Rosja 126
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 105
5. Martin Vaculik   Słowacja
95
6. Maciej Janowski   Polska 87
7. Jason Doyle   Australia 84
8. Patryk Dudek   Polska 79
9. Matej Zagar   Słowenia 78
10. Niels-Kristian Iversen   Dania 77
11. Artiom Łaguta   Rosja 76
12. Antonio Lindback   Szwecja 63
13. Tai Woffinden   W. Brytania 60
14. Janusz Kołodziej   Polska
57
15. Robert Lambert   W. Brytania 39
16. Max Fricke   Australia 36

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
 2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
 4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
 6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. 14 11 -70
 8. Get Well Toruń 14 5 -153

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. PGG ROW Rybnik 12 22 +108
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 18 -8
 3. Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
 4. Unia Tarnów 12 17 +16
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
 6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
 7. Orzeł Łódź 12 7 -49

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 12 26 +133
 2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 12 23 +196
 3. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +142
 4. Wilki Krosno 12 14 -86
 5. Euro Finannce Polonia Piła 12 13 -34
 6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 12 8 -35
 7. Speedway Wanda Kraków 12 0 -392

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Poole Pirates

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Region Varde

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019