Dzisiaj jest 13 kwiecień 2021 roku. Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

eWinner 1. Liga 2021 - składy drużyn

SECPrezentujemy składy drużyn pierwszoligowych w których kluby przystąpią do rywalizacji w sezonie 2021.

RybnikPGG ROW Rybnik

 

Trener:
Marek Cieślak

 

Seniorzy:

Leon Flint
Kacper Gomólski
Rune Holta
Michael Jepsen Jensen
Siergiej Łogaczow
Wiktor Trofimow jr

Juniorzy:

Przemysław Giera
Mateusz Tudzież Polska
Paweł Trześniewski
Błażej Wypior

Przyszli: 

Flint
Gomólski (Gdańsk) 
Holta (Częstochowa) 
Jensen (Zielona Góra) 
Trofimow (Lublin)

Odeszli: 

Woryna (Częstochowa)
Lambert (Toruń)
Nowacki (Gorzów) 
Szczepaniak (Krosno)
Lebiediew (Krosno) 
Kłosok (Poznań) 
Milik (Zielona Góra)

 

GnieznoCar Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

 

Trener:
Rafael Wojciechowski

 

Seniorzy:

Nick Agertoft
Maksymilian Bogdanowicz
Kevin Fajfer
Oskar Fajfer
Philip Hellstroem-Baengs
Mirosław Jabłoński
Frederik Jakobsen
Peter Kildemand
Timo Lahti
Damian Stalkowski

Juniorzy:

Mikołaj Czapla
Kacper M. Grzelak
Marcel Studziński
Szymon Szwacher

Przyszli: 

Jabłoński 
Kildemand (Gdańsk) 
Bogdanowicz (Gorzów)

Odeszli: 

Pavlic (koniec kariery) 
Gała (Bydgoszcz) 
Berntzon (Ostrów)

 

LodzOrzeł Łódź

 

Trener:
Adam Skórnicki

 

Seniorzy:

Luke Becker
Władimir Borodulin
Tom Brennan
Ben Ernst
Norbert Kościuch
Brady Kurtz
Aleksandr Łoktajew
Marcin Nowak
Piotr Pióro
Jack Thomas

Juniorzy:

Hubert Banaś
Mateusz Dul
Aleksander Grygolec
Jakub Sroka

Przyszli: 

Becker
Sroka (Rzeszów) 
Banaś (Rzeszów) 
Thomas 
Brenann

Odeszli: 

Andersen (Daugavpils)
Kurtz (Leszno)
Soerensen (Rzeszów) 
Jeleniewski (Krosno) 
Tungate (Tarnów) 
Borczuch

 

GdanskZdunek Wybrzeże Gdańsk

 

Trener:
Eryk Jóźwiak

 

Seniorzy:

Lukas Fienhage
Michał Gruchalski
Jakub Jamróg
Rasmus Jensen
Aleksandr Kajbuszew
Drew Kemp
Wiktor Kułakow
Kevin Juhl Pedersen
Krystian Pieszczek

Juniorzy:

Piotr Gryszpiński
Alan Szczotka
Amadeusz Szulist

Przyszli: 

Kułakow (Toruń) 
Jamróg (Lublin) 
Fienhage (Wittstock)
Szczotka (Gorzów) 
Kemp
Gruchalski (Tarnów)
Pedersen

Odeszli:  

Gomólski (Rybnik)
Chmiel (Poznań) 
Kildemand (Gniezno)
Thorssell (Opole) 
Żupiński (Toruń)
Wilson-Dean

 

Tarnow

 

Unia Tarnów

 

Trener:
Tomasz Proszowski

 


Seniorzy:

Oskar Bober
Niels Kristian Iversen
Ernest Koza
Paweł Miesiąc
Kim Nilsson
Artur Mroczka
Rohan Tungate
Alexander Woentin

Juniorzy:

Mateusz Gzyl
Przemysław Konieczny
Dawid Rempała
Piotr Świercz
Patryk Zieliński

Przyszli: 

Miesiąc (Lublin) 
Iversen (Gorzów) 
Tungate (Łódź)
Zieliński (Rzeszów) 
Woentin 
Bober (Lublin)

Odeszli: 

Kaczmarek (Ostrów) 
Cierniak (Lublin) 
Ljung (Krosno) 
Gruchalski (Gdańsk)

 

OstrowArged Malesa TŻ Ostrovia

 

Trener:
Mariusz Staszewski

 

Seniorzy:

Oliver Berntzon
Adrian Cyfer
Tomasz Gapiński
Patrick Hansen
Daniel Kaczmarek
Nicolai Klindt
Grzegorz Walasek

Juniorzy:

Kacper Grzelak
Jakub Krawczyk
Jakub Poczta
Sebastian Szostak

 

BydgoszczAbramczyk Polonia Bydgoszcz

 

Trener:
Lech Kędziora

 

Seniorzy:

David Bellego
Dimitri Berge
Adrian Gała
Josh Grajczonek
Andreas Lyager
Brayden McGuinness
Wadim Tarasienko
Grzegorz Zengota

Juniorzy:

Mateusz Błażykowski
Nikodem Bartoch
Hubert Gąsior
Wiktor Przyjemski

Przyszli: 

Gała (Gniezno) 
Tarasienko (Krosno)

Odeszli: 

Brzozowski (Opole) 
Huckenbeck (Landshut) 
Ivacic
Jagła 
Orwat (Opole)

 

KrosnoCellfast Wilki Krosno

 

Trener:
-

 

Seniorzy:

Daniel Jeleniewski
Jason Joergensen
Witalij Kotlar
Andrzej Lebiediew
Peter Ljung
David Pacalaj
Mateusz Szczepaniak
Mathias Thoernblom
Patryk Wojdyło

Juniorzy:

Jakub Janik
Kacper Przybylski
Aleks Rydlewski

Przyszli: 

Lebiediew (Rybnik) 
Szczepaniak (Rybnik)
Ljung (Tarnów)
Jeleniewski (Łódź) 
Joergensen
Rydlewski (Toruń) 
Janik (Toruń)

Odeszli: 

Tarasienko (Bydgoszcz) 
Karpow (Rzeszów)
Krcmar (Poznań)
Skorja (Landshut)
Dróżdż (Rawicz)
Jędrzejewski
Wieczorek
Sajdullin 
Pickering

źródło: strony klubowe

 

Sebastian Kołodziej

Sportem żużlowym interesuję się od dziecka. Gram w gry żużlowe odkąd dostałem pierwszy komputer. Moim marzeniem była jazda na żużlu, ale musiałem zostać po drugiej stronie tego sportu.

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
9-11.04.2021
Zielona Góra - Grudziądz 51:39
Wrocław - Toruń 51:39
Gorzów - Lublin 52:38
Częstochowa - Leszno 41:49

eWinner 1 Liga Żużlowa
10-12.04.2021
Łódź - Tarnów 50:40
Krosno - Bydgoszcz przełożony
Gdańsk - Rybnik 45:45
Ostrów - Gniezno odwołany

2 Liga Żużlowa
3.05.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   GorzowMoje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 2 4 +20
 2.  WroclawBetard Sparta Wrocław 1 2 +12
 3. Leszno  Fogo Unia Leszno  2 2 +2
 4.   eTorunWinner Apator Toruń 2 2 0
 5.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 2 2 0
 6. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 1 0 -8
 7.    GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 1 0 -12
 8. Lublin  Motor Lublin 1 0 -14

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Rybnik  ROW Rybnik 2 3 +36
 2. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 3 +20
 3. Lodz  Orzeł Łódź 1 2 +10
 4. Gniezno  Aforti Start Gniezno - - -
 5. Ostrow  Arged Malesa Ostrów Wlkp. - - -
 6. Bydgoszcz  Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 7. Tarnow    Unia Tarnów 2 0 -30
 8.   KrosnoCellfast Wilki Krosno 1 0 -36

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wolfe Wittstock - - -
7. Trans MF Devils Landshut - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2021