Dzisiaj jest 18 wrzesień 2021 roku. Imieniny: Irena, Stanisław, Józef

Terminarz eWinner 1. LŻ. Na początek szereg ciekawych starć

DS1 0070

Kluby z Tarnowa, Bydgoszczy, Gniezna i Rybnika będą gospodarzami inauguracyjnej kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. W piątek Główna Komisja Sportu Żużlowego podała terminarz pierwszoligowych rozgrywek na sezon 2021. Pierwsza kolejka rozegrana zostanie w dniach 3-5 kwietnia i przyniesie wiele interesująco zapowiadających się pojedynków. Sezon ma zakończyć się 3 października. 

 

Terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej na sezon 2021:

1. runda, 3-5 kwietnia:
Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa TŻ Ostrovia
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Orzeł Łódź
ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

2. runda, 10-12 kwietnia:
Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Orzeł Łódź – Unia Tarnów
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

3. runda, 17-19 kwietnia:
Cellfast Wilki Krosno – Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Unia Tarnów
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
ROW Rybnik – Arged Malesa TŻ Ostrovia

4. runda, 24-26 kwietnia:
Unia Tarnów – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Orzeł Łódź – ROW Rybnik
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Cellfast Wilki Krosno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Data rezerwowa: 30 kwietnia – 2 maja

5. runda, 8-10 maja:
Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Orzeł Łódź – Arged Malesa TŻ Ostrovia
ROW Rybnik – Unia Tarnów

6. runda, 15-17 maja:
Unia Tarnów – Arged Malesa TŻ Ostrovia
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Cellfast Wilki Krosno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Orzeł Łódź

7. runda, 22-24 maja:
Cellfast Wilki Krosno – Unia Tarnów
Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
ROW Rybnik – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

8. runda, 29-31 maja:
Unia Tarnów – Cellfast Wilki Krosno
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Orzeł Łódź
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – ROW Rybnik
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Arged Malesa TŻ Ostrovia

9. runda, 5-7 czerwca:
Cellfast Wilki Krosno – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Unia Tarnów
ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Data rezerwowa: 11 – 13 czerwca

10. runda, 19-21 czerwca:
Unia Tarnów – ROW Rybnik
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno
Data rezerwowa: 25 – 27 czerwca

11. runda, 3-5 lipca:
Cellfast Wilki Krosno – Arged Malesa TŻ Ostrovia
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Unia Tarnów
ROW Rybnik – Orzeł Łódź
Data rezerwowa: 9 lipca

12. runda, 17-19 lipca:
Unia Tarnów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno
Arged Malesa TŻ Ostrovia – ROW Rybnik
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Data rezerwowa: 23 – 25 lipca

13. runda, 31 lipca – 2 sierpnia:
Unia Tarnów – Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Cellfast Wilki Krosno
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Arged Malesa TŻ Ostrovia
ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Data rezerwowa: 6 – 8 sierpnia

14. runda, 14-16 sierpnia:
Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik
Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów
Data rezerwowa: 20 – 21 sierpnia, 23 sierpnia, 28 – 29 sierpnia

1. runda play-off, 4-5 września:
sobota, 4 września 2021 / niedziela, 5 września 2021
(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej
(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadniczej

2. runda play-off, 11-12 września
(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej
(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej
Data rezerwowa: 18 – 19 września

3. runda play-off, 26 września:
zwycięskie drużyny z (a) i (b)

4. runda play-off, 3 października:
zwycięskie drużyny z (a) i (b)
Data rezerwowa: 10 października

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: polskizuzel.pl

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
półfinały: 5/12.09.2021
Gorzów - Lublin 41:49/43:47
Leszno - Wrocław 41:49/43:47
mecz o 3 miejsce 19/26.09
Leszno - Gorzów
FINAŁ 19/26.09
Lublin - Wrocław

eWinner 1 Liga Żużlowa
półfinały: 4-5/11-12.09.2021
Rybnik - Ostrów 44:45/31:59
Gdańsk - Krosno 45:45/35:55
FINAŁ
Ostrów - Krosno

2 Liga Żużlowa
półfinały: 5-6/11-12.09.2021
Landshut - Rawicz 60:30/50:40
Daugavpils - Opole 43:47/22:68
FINAŁ
Landshut - Opole

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 9/11

1. Artiom Łaguta   158
2. Bartosz Zmarzlik   Polska 157
3. Emil Sajfutdinow   121
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 119
5. Tai Woffinden   W. Brytania 96
6. Maciej Janowski   Polska 95
7. Leon Madsen   Dania 82
8. Max Fricke   Australia 77
9. Jason Doyle   Australia 74
10. Anders Thomsen   Dania 63
11. Robert Lambert   W. Brytania 60
12. Martin Vaculik   Słowacja
53
13. Dominik Kubera   Polska 44
14. Matej Zagar   Słowenia 41
15. Oliver Bernzton   Szwecja 20
16. Krzysztof Kasprzak   Polska 19

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   WroclawBetard Sparta Wrocław 14 30 +173
 2.   LublinMotor Lublin 14 24 +44
 3. Gorzow  Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp.  14 23 +43
 4. Leszno  Fogo Unia Leszno  14 22 +54
 5. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 18 +40
 6.   eTorunWinner Apator Toruń 14 9 -64
 7.   GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 14 7 -158
 8.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 14 6 -120

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno Bartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Krosno  Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
 2.   Arged Malesa Ostrów Wlkp.Ostrow 14 24 +104
 3.   RybnikROW Rybnik 14 23 +81
 4. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 21 +1
 5.  Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
 6.  Lodz Orzeł Łódź 14 15 -24
 7.   GnieznoAforti Start Gniezno 14 14 -46
 8. Tarnow    Unia Tarnów 14 3 -229

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1.  Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 12 27 +187
 2. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 12 23 +49
 3. Landshut Trans MF Devils Landshut 12 19 +119
 4. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils 12 13 +29
 5. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów 12 13 -19
 6. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 12 10 -77
 7. Wittstock Wolfe Wittstock 12 0 -288

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2021

1. Mikkel Michelsen
  Dania 53
2. Leon Madsen   Dania 51
3. Patryk Dudek
  Polska
46
4. Piotr Pawlicki   Polska 46
5. Dan Bewley
  W. Brytania
37
6. Bartosz Smektała
  Polska
37
7. Robert Lambert
  W. Brytania
35
8. Siergiej Łogaczow   Rosja
30
9. Kai Huckenbeck
  Niemcy 26
10. Vaclaw Milik
  Czechy 24
11. Andrzej Lebiediew   Łotwa 22
12. Patrick Hansen
  Dania 19
13. Jacob Thorsell   Szwecja 18
14. Timo Lahti   Finlandia 14
15. Nicki Pedersen
  Dania 13
16. Wadim Tarasienko   Rosja
11

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 1/3

 1. Mads Hansen   Dania 20
 2. Jakub Miśkowiak   Polska 18
 3. Wiktor Lampart   Polska 16
 4. Norick Blodorn   Niemcy 14
 5. Francis Gusts   Łotwa 12
 6. Alexander Woentin   Szwecja 11
 7. Mark Karion   10
 8. Wiktor Lampart   Polska 9
 9. Daniils Kolodinskis   Łotwa 8
 10. Petr Chlupac   Czechy 7
 11. Lukas Baumann   Niemcy 6
 12. Ernests Matjusonoks   Łotwa 5
 13. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 4
 14. Matthew Gilmore   Australia 3
 15. Steven Goret   Francja 2
 16. Marius Hillebrand   Niemcy 1

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2021