Polonia

Klub: Ż.K.S. Polonia Byd. S.A, ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz, tel./fax (52) 5830030
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

bydgoszcz logolodzW niedziele 28 maja na torze w Bydgoszczy miejscowa Polonia zmierzy się z Orłem Łódź w ramach 7 rundy Nice 1. Ligi Żużlowej. Awizowane zestawienia obu ekip na to spotkanie prezentują się następująco.

bydgoszcz logoDo skandalicznego wydarzenia doszło po zawodach o Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwo Polski rozgrywanych we wtorek 23 maja w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy oświadczenie bydgoskiego klubu w tej sprawie, które publikujemy poniżej oraz oczekujemy reakcji GKSŻ.

bydgoszcz logogkz gdanskW niedzielne (14.05) popołudnie, w ramach rozgrywek Nice 1 Ligi Żużlowej, Polonia Bydgoszcz podejmowała na domowym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zwycięsko z tego pojedynku "wyszli" goście, szczególnie dzięki bardzo dobrej postawie Kacpra Gomólskiego (11+2 pkt.) i Troya Batchelora (10 pkt.). Barw gospodarzy najskuteczniej bronił Oskar Ajtnser-Gollob, zdobywca 14+1 pkt.

osiolW komunikacie nr 38/2017 Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że w niedzielę 14 maja mecz w Bydgoszczy pomiędzy miejscową Polonia ą drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojawi się na antenie Eleven. Komunikat w tej sprawie przesłał bydgoski klub.

bydgoszcz logogkz gdanskW najbliższą niedzielę, 14 maja odbędzie się zaległe spotkania 2 kolejki Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie Polonia Bydgoszcz podejmie na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w Wielkanocny poniedziałek, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne spotkanie to zostało odwołane i przełożone właśnie na 14 maja. Kierownictwo obu ekip awizowało już składy na to spotkanie, które prezentujemy Państwu poniżej. 

bydgoszcz logorzeszow logo 2015Spotkanie 4. rundy Nice 1. Ligi Żużlowej w Bydgoszczy, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy (46:44). W drużynie gości najlepszy wynik osiągnął Chris Harris (11pkt. ), natomiast w zespole gospodarzy najlepszy wynik należał do Marcina Jędrzejewskiego (11pkt.). Identyczny wynik zdobył również Oskar Ajtner -Gollob. 

bydgoszcz logo2016 gollob w1Do naszej redakcji dotarła informacja z bydgoskiego klubu Polonia z wyjątkowym zaproszeniem podpisanym przez prezesa Władysława Golloba, które z wielką przyjemnością publikujemy poniżej.

bydgoszcz logorzeszow logo 2015W najbliższą niedzielę (30 kwietnia) żużlowcy Polonii Bydgoszcz zainaugurują sezon 2017 na własnym torze. Pierwszymi rywalami Polonistów będzie drużyna Stali Rzeszów. Bydgoszczanie chcą pojechać ten mecz dla Tomasza Golloba.

bydgoszcz logogkz gdanskW Wielkanocny poniedziałek miała odbyć się 2 kolejka Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie Polonia Bydgoszcz miała podejmować Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Niestety mecz ten z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, jakie panują od kilku dni w Bydgoszczy został odwołany. Nowym terminem tego spotkania jest 14 maja (niedziela). 

bydgoszcz logogkz gdanskW Wielkanocny poniedziałek odbędzie się 2 runda Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie Polonia Bydgoszcz podejmie na własnym torze faworyta rozgrywek, Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zespół znad morza na pewno będzie chciał się zrehabilitować za sensacyjną porażkę w roku ubiegłym 46:44.