Pogoda nie pozwoliła dokończyć rywalizacji. Relacja z meczu Wybrzeże - Orzeł

2019 gdansk ostrow 4

Pogoda uratowała Orła Łódź przed pogromem. Mecz udało się zaliczyć, ale rozegrano jedynie 8 wyścigów. Zdekompletowani gości, którzy zjawili się w Gdańsku bez kontuzjowanych Tobiasza Musielaka oraz Hansa Andersena w 8 wyścigu stracili Kai Huckenbecka, który z impetem uderzył głową o tor.

 

gkz gdansklodz

W barawch Zdunek Wybrzeża Gdańsk zadebiutował Szwed Kim Nilsson pozyskany z Gniezna. Ze świetnej strony pokazał się Jacob Thorssell oraz, w końcu, Kacper Gomólski. Drużyna Zdunek Wybrzeża wywalczyła również punkt bonusowy, za lepszy wynik w dwumeczu. Orzeł Łódź przyjechał do Gdańska bez Duńczyka Hansa Andersena, który uległ groźnemu wypadkowi we wczorajszym meczu ligi duńskiej. Zastąpił go młodzieżowiec Kamil Kiełbasa, gdyż nie udało się łódzkim działaczom sprowadzić w awaryjnym trybie Rohana Tungate. Pomimo równej jazdy Rafała Okoniewskiego, Kaia Huckenbecka oraz Daniela Jeleniewskiego, goście nie postawili znacznego oporu Zdunkowi Wybrzeżu Gdańsk, który dzisiejszym zwycięstwem powrócił do walki o Play-Off'y.

Punktacja:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 31 pkt.
9. Mikkel Bech 3 (2,1)
10. Kim Nilsson 4+1 (1*,3)
11. Krystian Pieszczek 3+1 (2*,1)
12. Kacper Gomólski 6 (3,3)
13. Jacob Thorssell 8 (3,2,3)
14. Karol Żupiński 3 (3,d)
15. Denis Zieliński 4+1 (2*,1,1)

Orzeł Łódź - 17 pkt.
1. Kamil Kiełbasa 0 (0,0,-)
2. Kai Huckenbeck 5 (3,2,w)
3. Rafał Okoniewski 6 (1,3,2)
4. Rohan Tungate 1 (d,1)
5. Daniel Jeleniewski 4 (2,2)
6. Piotr Pióro 1 (1,0,0)
7. Dawid Wawrzyniak 0 (d,-)

Bieg po biegu:
1. (62.94) Huckenbeck, Bech, Nilsson, Kiełbasa - 3:3 - (3:3)
2. (65.18) Żupiński, Zieliński, Pióro, Wawrzyniak (d) - 5:1 - (8:4)
3. (64.59) Gomólski, Pieszczek, Okoniewski, Tungate (d) - 5:1 - (13:5)
4. (65.04) Thorssell, Jeleniewski, Zieliński, Pióro - 4:2 - (17:7)
5. (64.84) Gomólski, Huckenbeck, Pieszczek, Kiełbasa - 4:2 - (21:9)
6. (65.19) Okoniewski, Thorssell, Tungate, Żupiński (d) - 2:4 - (23:13)
7. (65.18) Nilsson, Jeleniewski, Bech, Pióro - 4:2 - (27:15)
8. (67.34) Thorssell, Okoniewski, Zieliński, Huckenbeck (w) - 4:2 - (31:17)

Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Paweł Stangret
Widzów: 3.000

Źródło: informacja własna

Marcin Lewandowski

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 14/16.08
Gorzów - Rybnik 52:38
Lublin - Leszno 50:40
Wrocław - Częstochowa
Grudziądz - Zielona Góra

eWinner 1 Liga Żużlowa 15/16.08
Tarnów - Łódź 39:49
Bydgoszcz - Toruń
Gniezno - Daugavpils
Gdańsk - Ostrów

2 Liga Żużlowa 14/16.08
Krosno - Rzeszów 52:38
Rawicz - Wittstock 56:34
Poznań - Opole

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 10 19 +88
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 9 14 +43
 3. Motor Lublin 10 13 +42
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 8 11 +44
 5. Betard Sparta Wrocław 8 10 +30
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 9 8 -28
 7. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 9 7 -34
 8. PGG ROW Rybnik 9 2 -185

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 6 12 +134
 2. Orzeł Łódź 7 8 +22
 3. Unia Tarnów 7 8 -8
 4. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 6 6 -10
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 6 +1
 6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 6 6 -34
 7. Lokomotiv Daugavpils 6 2 -32
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 2 -73

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Wilki Krosno 3 6 +63
 2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 3 4 -2
 3. SpecHouse PSŻ Poznań 2 2 +26
 4. RTŻ Rzeszów 3 2 +12
 5. MSC Wittstock 3 2 -60
 6. OK Bedmet Kolejarz Opole 2 0 -39

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Niklas Sayrio   Finlandia -
 2. Alexander Woentin   Szwecja -
 3. Dominik Kubera   Polska -
 4. Witaly Kotlyar   Rosja -
 5. Daniel Bewley   W. Brytania -
 6. Jan Kvech   Czechy -
 7. Jaimon Lidsey   Australia -
 8. Mads Hansen   Dania -
 9. Wiktor Lampart   Polska -
10. Oleg Mihaylovs   Łotwa -
11. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina -
12. Steven Goret   Francja -
13. Lucke Becker   USA -
14. Mattia Lenarduzzi   Włochy -
15. Lukas Fienhage   Niemcy -

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020