W Krośnie powstał nowy klub - Wilki Krosno

IMG 3396

Od 2019 roku, w rozgrywkach ligowych, miasto Krosno będzie reprezentował nowy klub – Wilki Krosno SA. Według założeń zespół będzie tworzony przez zawodników gwarantujących wysoki poziom sportowy i jednocześnie zintegrowanych na nową jakość klubu. W środę na specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Krosna poznaliśmy osoby, które tworzą klub, a take ich plany na przyszłość.Projekt Wilki Krosno został opracowany na solidnych fundamentach. Kapitał ludzki w postaci znanych krośnian i ich korzeni oraz wsparcie biznesowe firm z Krosna i regionu, a także z kraju, mają stworzyć nową jakość na sportowej mapie Polski.

Prezesem zarządu Wilki Krosno SA został Robert Dobosz, a funkcję wiceprezesa pełni Grzegorz Leśniak. Długofalowa strategia władz nowego klubu zyskała pełne poparcie władz miasta Krosna w osobach prezydenta Piotra Przytockiego i wiceprezydenta Bronisława Barana oraz partnerów biznesowych.

- Zawodowo jestem związany z branżą tworzyw sztucznych, wprowadzam na rynek nowe produkty i wdrażam projekty. Jestem kibicem żużla od 1988 roku, kiedy przyszłą żonę zabrałem na nasz pierwszy mecz do Krosna. Rok później pojechałem z zakładową wycieczką z Jedlicza na mistrzostwa świata par w Lesznie. Kiedy koledzy zaproponowali mi ciekawy projekt związany ze speedwayem w Krośnie, nie zastanawiałem się ani chwili. Doskonale łączy on moje życie zawodowe z prywatną pasją - mówi o sobie prezes zarządu Wilki Krosno SA Robert Dobosz.

- Przez ostatnie trzy lata pracowałem jako rzecznik prasowy i menedżer PR Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Współorganizowałem eventy o charakterze międzynarodowym. Odpowiadałem za kontakty i realizację umów ze sponsorami. Wcześniej przez czternaście lat realizowałem swoje pasje w Polskim Radiu Rzeszów, gdzie byłem kierownikiem redakcji sportowej. Byłem także reporterem podczas ekstraligowych transmisji w TVP Sport. Klub żużlowy Wilki Krosno to projekt o którym będzie pozytywnie głośno. Wiemy jak to zrobić - mówi wiceprezes zarządu Wilki Krosno SA Grzegorz Leśniak.

IMG 3437Wiceprezes zarządu Wilki Krosno SA Grzegorz Leśniak (z lewej) i prezes zarządu Wilki Krosno SA Robert Dobosz (z prawej)

- Żużel to jeden z najbardziej popularnych sportów w Polsce. Nie inaczej jest też w naszym mieście. Po zapoznaniu się z 5-letnim planem rozwoju tej dyscypliny zaprezentowanym przez władze nowego klubu deklaruję współpracę i szeroko rozumianą pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również osobom, które przez ostatnie 12 lat prowadziły klub. Coś się kończy, coś zaczyna. Są nowi ludzie, którzy mają pomysł, energię i pasję. Jestem przekonany, że wdrożenie przedstawionych założeń będzie otwarciem nowego, w pełni profesjonalnego rozdziału w historii krośnieńskiego żużla. Jako miasto chcemy przede wszystkim poprawić infrastrukturę na stadionie by dostosować obiekt do coraz poważniejszych przedsięwzięć - powiedział prezydent miasta Piotr Przytocki.

Status głównego sponsora klubu posiada firma Cell-Fast. Krośnieńskie przedsiębiorstwo to jeden z europejskich liderów w produkcji akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Partnerem Wilków Krosna SA została również rzeszowska firma Marma Polskie Folie, która przez wiele ostatnich lat była związana z rzeszowskim żużlem. Jedną z nowych firm – partnerów klubu został również wiodący producent podłóg o wysokiej jakości – Baltic Wood.

- Bardzo cieszymy się, że możemy wesprzeć przedsięwzięcie tak istotne dla mieszkańców Krosna i najbliższych miesjcowości. Warto podkreślić, że zgodnie z założeniami projekt Wilki Krosno nie powstaje na rok, ale wiele lat. Podoba nam się strategia i chcemy w niej uczestniczyć. Klub musi mieć wizję i odpowiednie podstawy funkcjonowania. To niezbędne w każdym biznesie. Mamy zaufanie do grupy ludzi, którzy tworzą projekt i nie ukrywamy, że zależy nam na dobrym wspólnym działaniu. Wierzymy, że dzięki wsparciu firmy Cell-Fast o drużynie żużlowej z Krosna będzie głośno. Trzymamy kciuki by zespól dostarczał samych pozytywnych emocji fanom żużla - powiedział prezes firmy Cell-Fast Andrzej Galak.

- Od wielu lat znam ludzi, którzy teraz, w jednym miejscu tworzą klub Wilki Krosno. To osoby, które mają konkretny plan na prowadzenie tego przedsięwzięcia i znają się na rzeczy. Pomożemy w realizacji tego projektu. Mam nadzieję, że popracujemy wspólnie w dłuższej perspektywie, tym bardziej, że ludzie działający w Wilkach to osoby godne zaufania. Plan klubu został opracowany na kilka lat i to nas bardzo cieszy. Jako firma będziemy wspierać klub w Krośnie przede wszystkim w zakresie szkolenia młodzieży. Byłam kilka razy na stadionie w Krośnie. Ten tor, najdłuższy w Polsce, ma swoją specyfikę. Wierzę, że będziemy świadkami dobrych wrażeń - podkreśliła prezes Marmy Polskie Folie Marta Półtorak.

Z nowym klubem w Krośnie zostają również najwięksi sponsorzy dotychczasowej krośnieńskiej drużyny. Mowa o firmach Marway Europe z Rzeszowa – specjalizującej się w logistyce ekspresowej i jednej z czołowych firm w Europie w obróbce metalu – Eba. Pierwszym ambasadorem marki Wilki Krosno jest dziennikarz pochodzący z Krosna Gabriel Waliszko.

- Cieszy nas nowa inicjatywa, która powstała w krośnieńskim żużlu. To z jednej strony kontynuacja dotychczasowej stabilności, a z drugiej ciekawa wizja nowej przyszłości Wilków Krosno. Jestem zadowolony, że za krośnieński żużel będą odpowiadać młodzi i doświadczeni zarazem ludzie, których znam między innymi ze szkolnych ławek. Będziemy wspierać krośnieński speedway w większym wymiarze niż dotychczas. Jestem przekonany, że dzięki temu projektowi o Krośnie będzie głośno w Polsce, Europie i na świecie - stwierdził Bartłomiej Kuroski, dyrektor zarządzający MARWAY Europe.


Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:

budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019 – 2023) awansuje do Ekstraligi
utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów)
szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR)
odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej)
powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobistości, dobrze znane w kraju, oficjalnie wspierające i promującego klub i jego działania)
rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna, oświetlenie – na mocy współpracy z samorządem miasta)


W Krośnie powstanie akademia żużlowa

Od niemal 70 lat żużlowcy podbijali serca krośnian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Roman Gąsior, bracia Edward i Kazimierz Węklarowi, bracia Janusz i Jerzy Owocowie, Zdzisław Waliszko, Maciej Bargiel, Laszlo Bodi, Bogdan Ciupak, Paweł Grygolec, Ireneusz Kwieciński, Roman Raś, Arkadiusz Stasik, Rafał Wilk czy Martin Vaculik – to tylko część szerokiej i barwnej palety żużlowców, którzy rozsławiali dobre imię Krosna. Jednym z największych sukcesów w historii krośnieńskiego żużla jest zdobycie Brązowego Kasku przez Macieja Bargiela w 1992 roku.

Ten widowiskowy i emocjonujący sport wymaga pełnego profesjonalizmu w działaniu klubu. Zgodnie z planami strategii Wilki Krosno SA ważnym elementem w projekcie budowy prężnego żużlowego ośrodka jest szkolenie młodzieży. Wychowankowie KKŻ-u Krosno w przeszłości należeli już do krajowej czołówki. Ambicją klubu Wilki Krosno jest wyszkolenie kolejnych zawodników, którzy w przyszłości będą mogli zasilić pierwszą drużynę. Dlatego też zamiarem Wilków Krosno jest zintensyfikować liczbę treningów szkółki żużlowej, wyposażyć adeptów w odpowiedni sprzęt i przede wszystkim powierzyć ich doświadczonym i oddanym opiekunom.

źródło: inf.własna + inf.prasowa

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!