Wilki Krosno z pierwszym zawodnikiem

IMG 1436

W poniedziałek włodarze nowego klubu Wilki Krosno przedstawiły pierwszego zawodnika, który podpisał kontrakt na starty w sezonie 2019. Został nim doskonale znany krośnieńskim kibicom 20-letni Patrick Hansen, który w sezonie 2018 bronił barw KSM Krosno.
– Cieszę się, że zostaję pierwszym Wilkiem. Dotychczas dobrze wspominam jazdę na krośnieńskim torze i mam nadzieję, że w nowym sezonie będzie jeszcze lepiej. Jestem gotów na nowe wyzwania – powiedział Patrick Hansen po podpisaniu kontraktu.

Mimo kilku ofert z innych klubów, młody Duńczyk zdecydował się na kontynuację jazdy na torze przy Legionów. W 10. meczach sezonu 2018 w barwach KSM Krosno uzyskał średnią 1.61 pkt/bieg. Jeden z najlepszych występów zanotował w spotkaniu ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz, zdobywając w pięciu startach 14 punktów.

W 2016 roku okrzyknięto go największym duńskim talentem młodego pokolenia, po tym jak w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów wywalczył 5. miejsce.

Dwa lata temu legendarny Duńczyk Hans Nielsen nazwał Hansena jednym z najbardziej utalentowanych żużlowców z Danii. W sezonie 2018 zajął siódme miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, a spośród rodaków wyprzedzili go szósty Fredrik Jacobsen i piąty Andreas Lyager. Wyżej na świecie uplasowali się tylko Brytyjczyk Robert Lambert oraz Polacy czwarty Dominik Kubera, drugi Maksym Drabik i pierwszy Bartosz Smektała. Mimo pechowego wypadku podczas turnieju w Stralsund Patrick zdążył jeszcze w tym sezonie wrócić na tor i zająć w Pardubicach 6. lokatę.

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!