Siostrzeniec Martina Vaculika z trzyletnim kontraktem w Krośnie

wilki krosno david pacalaj

W czwartkowy wieczór poznaliśmy kolejnego nowego reprezentanta klubu Wilki Krosno. Tym razem włodarze klubu z Podkarpacia przedstawili 17-letniego Słowaka - Davida Pacalaja. Warto dodać, iż kontrakt z siostrzeńcem Martina Vaculika został parafowany na okres trzech lat.
wilki krosnoDavid Pacalaj jest najmłodszym zawodnikiem klubu z Żarnowicy, trenowanym przez swojego dziadka Zdeno Vaculika. W 2016 roku, mimo młodego wieku, otrzymał zgodę od słowackiej federacji motocyklowej na starty w kilku żużlowych zawodach. W sezonach 2017 i 2018 występował już regularnie w słowackiej drużynie oraz w europejskich zawodach juniorskich. W tym roku z nieźle pojechał m.in. w Pucharze Europy U19, zdobywając 11 punktów i awansując do finału w Varkaus. Sezon 2019 będzie dla Davida bardzo ważny, bo pierwszy raz otrzyma szanse na starty w polskiej lidze.

– Licencję żużlową mam od 2015 roku. Niedawno skończyłem 17 lat i bardzo się cieszę, że dostałem szansę od klubu Wilki Krosno. To dla mnie wielki zasczyt być w tym klubie, bo przecież w nim karierę zaczynał mój wujek Martin Vaculik. Chciałbym pójść w jego ślady – powiedział David Pacalaj na łamach oficjalnej strony krośnieńskiego klubu.

Aktualna kadra Wilków Krosno:
- Patrick Hansen (Dania)
- Lars Skupień (Polska)
- Edward Mazur (Polska)
- David Pacalaj (Słowacja)

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!