Jonas Davidsson nowym Wilkiem

wilki krosno Jonas Davidsson

Mający na swoim koncie występy w Grand Prix Szwed Jonas Davidsson podpisał kontrakt z Wilkami Krosno. 34-letni żużlowiec to już szósty zawodnik w coraz bardziej okazałej kadrze krośnieńskiej drużyny. Znak rozpoznawczy Davidssona to ekspresowe wyjścia spod taśmy czyli… element, który wyjątkowo szwankował w poprzednich latach w zespole z Krosna. 
wilki krosnoW minionym sezonie szwedzki żużlowiec związał się ze Stalą Rzeszów, ale nie wystąpił w żadnym meczu w barwach triumfatora drugiej ligi. Na stadionie przy Legionów nowy nabytek Wilków wystąpił tylko raz w karierze, w 2017 roku zdobywając w czterech biegach cztery punkty dla swojego ówczesnego klubu – Startu Gniezno.

– Pamiętam, że po obchodzie tor wyglądał na wyjątkowo łagodny. Okazało się jednak, że bardzo duża prędkość na długich prostych zmusza do mocnego kontrowania motocykli na wirażach, niemal w angielskim stylu. Cieszę się, że mogę być członkiem Wilków i zrobię wszystko by maksymalnie pomóc tej nowej drużynie – powiedział Jonas Davidsson po podpisaniu rocznego kontraktu z klubem z Krosna.

W Szwecji “nowy Wilk” planuje starty w Piraternie Motala. Jonas Davidsson to drugi w historii Szwed w barwach krośnieńskiej drużyny żużlowej. W 2005 roku ówczesną ekipę KSŻ-u reprezentował Peter Ljung.

Aktualna kadra Wilków Krosno na sezon 2019:
- Lars Skupień (Polska)
- Edward Mazur (Polska)
- Patrick Hansen (Dania)
- David Pacalaj (Słowacja)
- Kenneth Hansen (Dania)
- Jonas Davidsson (Szwecja)

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!