Nick Skorja nowym Wilkiem

wilki krosno nick skorja

20-letni Nick Skorja został nowym zawodnikiem Wików Krosno. Słoweniec parafował umowę z Wilkami i w przyszłym sezonie zadebiutuje w polskiej lidze. Jest to aktualnie siódmy zawodnik w kadrze krośnieńskiego zespołu.
– Pierwszy sezon startów w Polsce będzie dla mnie fajnym wyzwaniem. W tym roku ścigałem się w Lesznie podczas mistrzostw świata juniorów, w których mogłem pojechać lepiej. Zawsze podziwiałem jazdę Darcy Ward’a i podglądałem Jurice Pavlica. Jazda w Wilkach Krosno da mi kontakt z bardzo dobrymi zawodnikami – powiedział Nick Skorja.

W lipcu 2019 roku Nick skończy 21 lat. Pochodzi z miejscowości Lasko, a jego klubem w Słowenii jest AMTK Ljubljana. W tym roku zakwalifikował się do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zajmując w Libercu 4. miejsce. Zdobył tam 10 punktów w pięciu startach, notując w pierwszym swym wyścigu defekt na prowadzeniu przed Danielem Kaczmarkiem i na końcu zawodów wygrywając bieg o 4. pozycję. W tegorocznej generalce IMŚJ uplasował się na 13. pozycji. Razem z rodakami – Matejem Zagarem i Maticem Ivacicem jechał w półfinale Speedway of Nations w Teterowie, gdzie w trzech wyścigach wywalczył punkt. Jako rezerwowy wystartował – w miejsce Taia Woffindena – w jednym wyścigu Grand Prix w Krsko, przegrywając z Gregiem Hancockiem, Bartoszem Zmarzlikiem i Maciejem Janowskim.

Aktualna kadra Wilków Krosno na sezon 2019:
- Lars Skupień (Polska)
- Edward Mazur (Polska)
- Patrick Hansen (Dania)
- David Pacalaj (Słowacja)
- Kenneth Hansen (Dania)
- Jonas Davidsson (Szwecja)
- Nick Skorja (Słowenia)

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!