Wilki Krosno zakontraktowały lidera

IMG 5828

W ostatnim dniu okresu transferowego sternicy Wilków Krosno przedstawili zawodnika, który w przyszłorocznych rozgrywkach ma być zdecydowanym liderem zespołu. Były żużlowiec ROW-u Rybnik - Andriej Karpow podpisał roczny kontrakt z Wilkami Krosno. Z naszych informacji wynika, że nie jest to ostatni zawodnik, który dołaczył do krośnieńskiego klubu.
Przy realizacji transferu niezbędna okazała się pomoc pochodzącego z Krosna menedżera Michała Finfy. Obecny kierownik ekstraligowego forBET Włókniarza Częstochowa odegrał kluczową rolę w pozyskaniu tego wartościowego zawodnika. Finfa z Karpowem znają się jeszcze z czasów pracy w pierwszoligowej Wandzie Kraków w 2015 roku. Jak przyznaje najbliższy współpracownik Marka Cieślaka, kiedy z rynku transferowego dochodziły sygnały od zawodnika o poszukiwaniu klubu i od działaczy Wilków o poszukiwaniu lidera, stało się jasne, że dla obu stron to może być świetne rozwiązanie.

– Dziękujemy Michałowi Finfie za pomoc, która była niezwykle ważna przy sprowadzeniu Andrieja. Jesteśmy dumni, że krośnieński żużel może liczyć na takich ludzi, pamiętających o swoich korzeniach – powiedział prezes Wilków, Robert Dobosz.

– Dołożymy wszelkich starań, by rekomendacja przedstawiona przez Michała Andriejowi miała pełne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Podkarpacie powinno mocno stawiać na współpracę z Ukrainą nie tylko w biznesie, ale też na poziomie sportowym. Ten transfer jest spójny z wizją prowadzenia naszego klubu – dodał wiceprezes zarządu, Grzegorz Leśniak.

– Wiem, że klub widzi mnie w roli lidera i taka rola mi odpowiada. Myślę, że mamy fajną drużynę. Znam dobrze chłopaków, jak choćby Patricka Hansena, którego uważam za zawodnika z przyszłością, no i na przykład Larsa Skupienia z Rybnika. Jesteśmy w stanie zrobić dla kibiców wiele niespodzianek i już się cieszę, że przede mną nowe wyzwania – powiedział Andriej Karpow po podpisaniu kontraktu.

Aktualna kadra Wilków Krosno na sezon 2019:
- Lars Skupień (Polska)
- Edward Mazur (Polska)
- Patrick Hansen (Dania)
- David Pacalaj (Słowacja)
- Kenneth Hansen (Dania)
- Jonas Davidsson (Szwecja)
- Nick Skorja (Słowenia)
- Patryk Zieliński (Polska)
- Gino Manzares (USA)
- Andriej Karpow (Ukraina)

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!