Kary dla krośnieńskich Wilków

pzmGłówna Komisja Sportu Żużlowego przedstawiła orzeczenie w sprawie nieprawidłowości związanych z przygotowaniem toru w Krośnie na mecze ligowe Cellfast Wilków Krosno z Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Stelmet Falubazem Zielona Góra.

Klub postanowił współpracować z Komisją i sam wystąpił o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej. GKSŻ nałożyła na klub następujące kary i sankcje dyscyplinarne :

  • Kara pieniężna w kwocie 25.000 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych),
  • Środek dyscyplinarny w postaci nakazu określnego postępowania polegającego na nałożeniu obowiązku  zapłaty na rzecz  PZM równowartości kwoty odszkodowania z tytułu braku dojścia do skutku zawodów rozstrzygniętych walkowerem, o ile o takowe zwróci się do PZM partner telewizyjny rozgrywek (Canal+) w terminie wskazanym przez PZM,
  • Środek dyscyplinarny postaci nakazu określnego postępowania polegającego na organizacji zawodów MACEC w sezonie 2022 w terminie i na warunkach wskazanych przez PZM,
  • Środek dyscyplinarny w postaci nakazu określnego  postępowania polegającego na zapłacie odszkodowania na rzecz klubu ZKŻ  Zielona Góra zgodnie z art. 764 RSŻ.

 źródło: polskizuzel.pl

01

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!