KSM Krosno - Speedway Wanda Instal Kraków (zapowiedź)

krosnokrakowW najbliższą niedzielę na torze w Krośnie miejscowy KSM podejmował będzie Speedway Wandę Instal Kraków w ramach IX kolejki Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Oba zespoły mają już zapewniony start r rundzie finałowej, lecz wynik zadecyduje o drugim miejscu w tabeli rundy zasadniczej.

 

Goście na Podkarpacie przyjeżdżają z zaliczką punktową z pierwszego meczu, który wygrali 55:34 i wszystko wskazuje na to, iż z "zabraniem" punktu bonusowego problemu mieć nie powinni. Szkoleniowiec krakowskiej drużyny - Michał Widera awizował na to spotkanie skład w którym brakuje podstawowego zawodnika Wandy - Rafała Trojanowskiego, który odczuwa skutki dwóch upadków i nabiera sił na najważniejszą część sezonu. W Krośnie bardzo dobrze czuje się Karol Baran i to on w niedzielę ma być motorem napędowym całej drużyny z Grodu Kraka. Specyfikę toru znakomicie zna także zakontraktowany niedawano Kenneth Hansen. Popularny "Kenio" przez trzy sezony bronił barw "Wilków" co z pewnością jest dla niego sporym atutem w kwestiach znajomości toru. Z goła odmiennie sytuacja wygląda od strony kibiców, którzy w stosunku do Duńczyka nie są pozytywnie nastawieni. Średnie wyniki na czarnym owalu do tej pory notował Daniel Pytel czy Nikolaj Busk Jakobsen. Po raz pierwszy w Krośnie wystartuje Magnus Karlsson przez co jego dyspozycja jest wielką niewiadomą. Formację młodzieżową tworzyć będzie Paweł Parys oraz Daniel Kaczmarek.

Gospodarze jak na razie na swoim torze nie odnieśli żadnej porażki. Z ostatniego meczu w Pile, który z powodu opadów deszczu przełożono na poniedziałek "Wilki" wróciły także w dobrych nastrojach. Ireneusz Kwieciński w składzie dokonał jednej widocznej i znaczącej zmiany. Miejsce słabo spisującego się ostatnio Jacka Rempały zajął Claus Vissing. Duńczyk w tym roku szczególnie na krośnieńskim torze prezentuje się rewelacyjnie. Z klanu Rempałów nie zabraknie natomiast Marcina oraz Tomasza, którzy u siebie powinni być pewnymi dostarczycielami punktów. Po dłuższej nieobecności wraca także Tobias Busch, który w ostatnim meczu zdobył 7 punktów z bonusem, a wcześniej na domowym torze w meczu z Kolejarzem RAWAG Rawicz przy swoim nazwisku zapisał 10 "oczek" z bonusem. W niedzielę nie zabraknie także Mariusza Fierleja, który w tym sezonie wystąpił we wszystkich meczach i zajmuje wysokie 4 miejsce w klasyfikacji zawodnik Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Na pozycji juniora awizowany jest Mateusz Wieczorek, lecz jego występ nie jest w 100% pewny co pokazał ostatni wyjazdowy mecz w którym zadebiutował wypożyczony z Częstochowy Przemysław Portas. Start tego zawodnika może być kluczowy dla gospodarzy ze względu na zapoznanie się z torem przed rundą finałową, w której nie można już korzystać z instytucji gościa. Niewiadoma jest także druga pozycja młodzieżowa w talii Ireneusza Kwiecińskiego. W większości meczów drugim juniorem "Wilków" był Krystian Rempała, który startował na zasadzie wspomnianego gościa, lecz niewykluczone, że najmłodszy z klanu Rempałów w niedzielę wystąpi w barwach macierzystej PGE Marmy Rzeszów, a wtedy krośnianie będą mieli do dyspozycji Marco Gaschkę.  

rozburzony park maszyn Krosno

Z dotychczasowego parku maszyn już niewiele zostało. Do końca roku na tym miejscu stanie nowoczesny budynek.

W związku z modernizacją krośnieńskiego parku maszyn, w niedzielę żużlowcy nie będą mogli z niego korzystać, a prowizoryczny ustawiony będzie za trybuną główną.

tymczasowy park maszyn Krosno

Prace na stadionie oraz utworzenie parkingu dla zawodników w innym miejscu oznacza dla kibiców kilka utrudnień. Z powodu modernizacji niemożliwe będzie przejście wokół stadionu obok kortów tenisowych. Kibice, którzy chcą zająć miejsca na przeciwległej prostej muszą wejść na stadion bramą od strony parkingu na ulicy Legionów. Analogicznie osoby wchodzące przez bramę główną będą mogły zająć miejsca tylko na pierwszym łuku oraz trybunie głównej. Nie będzie też możliwości przejścia z drugiego łuku na trybunę krytą oraz do toalet, które będą nieczynne. W ich miejsce w innych miejscach na stadionie ustawione zostaną toi-toie.


Awizowane składy:

Speedway Wanda Instal Kraków
1. Karol Baran
2. Daniel Pytel
3. Nikolaj Busk Jakobsen
4. Kenneth Hansen
5. Magnus Karlsson
6. Paweł Parys

KSM Krosno
9. Tomasz Rempała
10. Claus Vissing
11. Tobias Busch
12. Marcin Rempała
13. Mariusz Fierlej
14.
15. Mateusz Wieczorek

Początek zawodów: godz. 16:00
Sędzia: Tomasz Proszowski

Ceny biletów:
Normalny - 20 złotych
Ulgowy - 12 złotych (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej do 26 roku życia)
Trybuna główna (kryta) - 25 złotych

Dzieci do lat 12 będą mogły wejść na stadion bezpłatnie (za okazaniem legitymacji szkolnej).

źródło: inf.własna

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!