Do trzech razy sztuka?

krosnokrakowSezon ligowy w Polsce wkracza w decydującą fazę. Już w najbliższą niedzielę na sześciu polskich torach zostaną rozegrane pierwsze mecze półfinałowe trzech klas rozgrywkowych. W najniższej z nich na torze w Krośnie miejscowy KSM zmierzy się ze Speedway Wandą Instal Kraków.

Krakowianie w tym sezonie mają patent na zespół "Wilków". Pokonali ich dwukrotnie w fazie zasadniczej, jednak teraz będą osłabieni brakiem kontuzjowanego Rafała Trojanowskiego, który bardzo dobrze zna ścieżki jedynego w Polsce toru z prawdziwego żużla. Kolejną zmianą w składzie zespołu z Małopolski jest zastąpienie Nikolaja B. Jakobsena Oliverem Allenem. Zespół Wandy jest bardzo zdeterminowany i w niedzielnym meczu chce wykonać kolejny krok w kierunku wygrania rozgrywek najniższej ligi żużlowej w Polsce.

Jednak gospodarze nie zamierzają się tak łatwo poddawać. KSM pojedzie w najmocniejszym składzie, a liderować drużynie będzie zapewne Claus Vissing, który aktualnie zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PLŻ 2. Największym wsparciem dla Vissinga powinien być Tobias Busch. Niemiec zmaga się jednak z urazem barku i dopiero w sobotę wróci na tor w turnieju parowym w swojej ojczyźnie. Problemem w drużynie prowadzonej przez trenera Ireneusza Kwiecińskiego mogą być młodzieżowcy. Zarówno Przemysław Portas, jak i Mateusz Wieczorek nie są najmocniejszymi żużlowcami w tej formacji jeśli chodzi o PLŻ2. Jeśli "Wilki" chcą wygrać i zachować szanse na awans do dwumeczu finałowego, ich juniorzy także muszą przyjeżdżać do mety przed rywalami z Krakowa.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 15:00. Sędziować je będzie Remigiusz Substyk. W drugim półfinale PLŻ2 zmierzą się ze sobą Victoria Piła i MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.

Awizowane składy:

Speedway Wanda Instal Kraków:
1. Daniel Pytel
2. Magnus Karlsson
3. Olliver Allen
4. Kenneth Hansen
5. Karol Baran
6. Dawid Krzyżanowski

KSM Krosno:
9. Tobias Busch
10. Marcin Rempała
11. Tomasz Rempała
12. Claus Vissing
13. Mariusz Fierlej
14. Przemysław Portas

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!