Zapowiedź meczu KSM Krosno - OK Kolejarz Opole

IMG 4537

Krośnieńskie „Wilki” są w dalszym ciągu na ostatnim miejscu w tabeli. W ostatnim meczu nie udało się pokonać Polonii Bydgoszcz, która z Krosna wywiozła pełną pulę trzech punktów. Tym razem przeciwnik jest znacznie mocniejszy, gdyż opolski Kolejarz zajmuje czwarte miejsce. Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu obu drużyn spotkanie zakończyło się pewną wygraną Opola  57:33. 

krosnoopole 2016
KSM Krosno do tego spotkanie przystąpi w najmocniejszym na tą chwile składzie. Stanisław Burza w ostatnim meczu pokazał w dwóch biegach, że nie zapomniał jak się wygrywa. Warto dodać, iż jego parowym kolegą będzie Kenneth Hansen, który udowodnił, że danie mu szansy nie było błędem. Na krośnieńskim torze wypadł bardzo dobrze, a kibicom podobała się jego waleczność. Słabiej na domowym torze spisuje się Mariusz Puszakowski, który do Krosna na niedzielny mecz przyjedzie prosto z duńskiego Horsens. Co prawda popularny „Puzon” nie będzie startował w duńskiej rundzie cyklu Grand Prix, a jest członkiem teamu Nickiego Pedersena. Do składu powraca Josef Franc, który zastąpi słabiej spisującego się w ostatnich meczach Patricka Hansena. Brak Franca w ostatnim meczu z Polonią Bydgoszcz był znacząco widoczny. Działacze jak i kibice liczą na kolejny świetny występ ze strony Ilji Czałowa. Rosjanin jest w tym sezonie zdecydowanym liderem „Wilków” zdobywając średnio w każdym meczu po 10 punktów. Dużo zależeć też będzie od formacji młodzieżowej, która podczas meczu z Polonią Bydgoszcz wypadł bardzo blado na tle swoich rywali. Krystian Stefanów, który będzie drugim młodzieżowcem w tym tygodniu na brak jazdy nie narzekał za sprawą rozgrywek DMPJ, które przez dwa dni rozgrywano w Krośnie.

Kolejarz Opole awizował na to spotkanie bardzo mocne zestawienie z jedną niewiadomą pod numerem 4. Być może z tym numerem zobaczymy Adriana Gomólskiego lub Richarda Lawsona, który jest bardzo mocnym punktem opolskiej drużyny. Brytyjczyk do tej pory wystąpił pięciu meczach i legitymuje się średnią biegową 1,852. Zdecydowanym liderem Kolejarza jest Kevin Woelbert, który w każdym spotkaniu zdobywa średnio po dziesięć punktów. Niemiec będzie parowym kolegą Huberta Łęgowika, który w Krośnie ma zazwyczaj udane starty. Krośnieński tor nie jest obcy dla Denisa Gizatulina. Rosjanin w zeszłym sezonie był zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem Kolejarza w meczu w Krośnie. W dobrej formie w tym sezonie jest Oskar Polis, który jest najskuteczniejszym krajowym seniorem Kolejarza. Wychowanek Włókniarza Częstochowa legitymuje się średnią biegową 1,949. Formację młodzieżową tworzyć będzie Adrian Bialk, który przez dwa ostatnie sezony był podstawowym juniorem KSM Krosno. Drugim młodzieżowcem będzie Kamil Kamiński.

Awizowane składy:

KSM Krosno
9. Stanisław Burza
10. Kenneth Hansen
11. Mariusz Puszakowski
12. Josef Franc
13. Ilja Czałow
14. Kamil Kiełbasa
15.

OK Kolejarz Opole
1. Hubert Łęgowik
2. Kevin Woelbert
3. Denis Gizatulin
4.
5. Oskar Polis
6. Adrian Bialk
7. Kamil Kamiński

Początek meczu: godz. 16:00 (1. bieg: 16:15)
Sędzia: Jerzy Najwer
Komisarz toru: Tomasz Welc

Ceny biletów:
Normalny - 20 zł
Ulgowy - 12 zł (dla uczniów i studentów urodzonych w 1992 roku lub później za okazaniem legitymacji oraz emerytów urodzonych w 1948 roku lub wcześniej).
Trybuna główna - 30 zł
Dzieci do lat 12 - wstęp darmowy
Program zawodów - 5 zł

Transmisję video z tego spotkania przeprowadzi internetowa telewizja Polsport.LIVE (kliknij tutaj aby przejść)
Koszt dostępu do transmisji - 14,90 zł


źródło: inf.własna

Katarzyna Biskup

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!