Orzeł będzie latał na nowym stadionie

lodzW ciągu kilku dni powinniśmy poznać oficjalnie wykonawcę nowego stadionu żużlowego w Łodzi. Dzisiaj rozstrzygnął się przetarg na budowę obiektu. 

 

 

W piątek 5 lutego ogłoszono wyniki przetargu na budowę nowego stadionu żużlowego w Łodzi przy ul. 6 sierpnia. W przetargu wystartowało dziewięć firm. Najniższa oferta została złożona przez konsorcjum Molewski Sp. z o.o. z Włocławka i Molewski S.A. - Chodecz. 

 

Na inwestycję ma być przeznaczone 43 824 165,03 zł. Następne trzy firmy złożyły oferty w kwocie ponad 49 milionów. Najwyższa złożona oferta opiewała na kwotę ponad 62 mln złotych. Teraz najniższa oferta zostanie dokładnie sprawdzona pod względem proceduralnym i jeżeli wszystko będzie w porządku, tozostanie ogłoszony wykonawca. Od momentu podpisania umowy zwycięzca przetargu będzie miał 22 miesiące na wykonanie zamówienia. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy i realizacja pierwszego, czyli budowa samego stadionu, ma być zakończona w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy. Miasto w budżecie na 2016 rok zapisało wcześniej 10 milionów złotych na tę inwestycję, w roku 2017 kwota z budżetu wynosi 34 miliony. Nowy stadion żużlowy ma mieć ponad 10 tysięcy miejsc.

 

Firma Molewski powstała w 1978 roku i ma w dorobku wiele inwestycji realizowanych wspólnie z naszym miastem (m.in. budowa trasy Górna). Na stronie firmy czytamy m.in.:"Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kontraktów realizowanych w formule "wybuduj" oraz "zaprojektuj i wybuduj" na bazie warunków kontraktowych FIDIC pozwala nam oferować w pełnym zakresie realizację nawet najbardziej złożonych, opartych o najnowsze technologie oraz najwyższe standardy jakościowe, złożonych zadań inwestycyjnych."

 

 

źródło: orzel.lodz.pl

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!