Orzeł faworytem, ale Polonię stać na niespodziankę

lodzpilaDruga runda Nice Polskiej Ligi Żużlowej zapowiada się niezwykle emocjonująco. W jednym z czterech spotkań Orzeł Łódź podejmie na własnym torze Polonię Piła. Gospodarze będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie, a goście z pewnością marzą o sprawieniu niespodzianki. Gościem specjalnym w niedzielne popołudnie będzie Mistrz Świata 1993 Sam Ermolenko.

 

 

Przed tygodniem podczas inauguracji rozgrywek "Orły" udały się na mecz do Rzeszowa. Podpieczni Lecha Kędziory musieli jednak uznać wyższość "Żurawi" i przegrali 50:39. Natomiast pilanie mierzyli się z Eko - Direm Włókniarzem Częstochowa i sprawili nie lada niespodziankę pokonując gości spod Jasnej Góry aż 61:29. 

 

W składzie Orła doszło do jednej zmiany w awizowanym składzie w stosunku do meczu sprzed tygodnia. Najsłabszego w zespole Craiga Cooka zastąpi Mariusz Puszakowski, który wraca do ścigania po kontuzji, której nabawił się jeszcze w zeszłym sezonie. Zdecydowanymi liderami łódzkiego zespołu podczas meczu w Rzeszowie byli Hans Andersen i Jakub Jamróg. Nie inaczej powinno być i tym razem. Zarówno Duńczyk, jak i wychowanek tarnowskiej Unii bardzo dobrze znają owal w Łodzi i spisują się na nim bez zarzutu. Poza nimi łódzccy kibice ujrzą we wczesne niedzielne popołudnie Roberta Miśkowiaka i Rorego Schleina, którzy mają coś do udowodnienia sobie i kibicom po nienajlepszym meczu w stolicy podkarpacia. Na pozycjach juniorskich nie dojdzie do żadnych zmian więc na torze przy licy 6-go sierpnia pojawią się Oskar Bober i Michał Piosicki.

 

W awizowanym składzie Polonistów nie ma żadnych zmian w stosunku do pierwszego spotkania w Lany Poniedziałek. Para trenersko-menedżerska Janusz Michaelis i Tomasz Żentkowski postanowili nie zmieniać zwycięskiego składu sprzed tygodnia. Jedyna zmiana jaka nastąpiła jest czysto "kosmetyczna", a dotyczy ona kolejności par. W pierwszej parze pojadą tym razem Michał Szczepaniak i Norbert Kościuch, a w drugiej Patryk Dolny i Piotr Świst. Przed tygodniem było odwrotnie. Na pozycjach juniorskich z pewnością pojadą Arkadiusz Pawlak i po raz kolejny w roli "gościa" Mike Trzensiok. Juniorom towarzyszyć będzie Bjarne Pedersen. W kuluarach mówi się, że w pilskim składzie może dojść jednak do jednej zmiany. Kapitana Piotra Śwista może zastąpić Wadim Tarasienko, który walczy o skład Polonii na każdym treningu albo Brady Kurtz, który w miniony czwartek trenował intensywnie na pilskim owalu.

 

Zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, którzy mają w składzie zawodników doskonale znający geometrię łodzkiego owalu. Ponadto na ich korzyść wpływa to, że zespół z Piły ma od kilku sezonów problemy z jazdą na wyjeździe. Nie zmienia to jednak faktu, że Polonię, która ma w swoim składzie wielu doświadczonych zawodników stać na sprawienie kolejnej miłej niespodzianki swoim kibicom. Działacze Orła przygotowali również niespodziankę dla kibiców. Na meczu obecny będzie IMŚ 1993 Sam Ermolenko, który w latach 1995-1996 i 1999-2000 startował w barwach klubu z Łodzi.  Kibicę będą mogli sobie porozmawiać, wziąć autograf czy też zrobić zdjęcie z żywą legendą tego klubu.

 

 

Awizowane składy:

Polonia Piła

 

1. Michał Szczepaniak

2. Norbert Kościuch

3. Patryk Dolny

4. Piotr Świst

5. Bjarne Pedersen

6. Arkadiusz Pawlak 

 

Orzeł Łódź

9. Hans Andersen

10. Robert Miśkowiak

11. Jakub Jamróg

12. Mariusz Puszakowski

13. Rory Schlein

14. Oskar Bober

 

Początek: godz. 13:45 

 

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

 

 

źródło: inf. własna

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!