Polska vs Reszta Świata na koniec sezonu

20190518 D75 2761Zaplanowany za sobotę 29 czerwca hitowo zapowiadający się mecz reprezentacji Polski i Rosji odbędzie się w innym terminie. Niemożliwe okazało pogodzenie się tej imprezy z Półmaratonem Księżycowym, który tego samego dnia pobiegnie ulicami Rybnika.

 

rybnik2016Organizatorem tej drugiej imprezy jest rybnicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Weźmie w niej udział ponad 1000 biegaczy z Polski i zagranicy, a start zaplanowano na godzinę 22 na parkingu sąsiadującego ze Stadionem Miejskim kąpieliska Ruda. Od pewnego czasu MOSiR wraz z klubem sportowym ROW Rybnik SA i firmą One Sport Marketing starały się znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby pogodzić obie imprezy w tym samym dniu.

- Mecz reprezentacji Polski i Rosji ze względu na transmisję telewizyjną prowadzoną na żywo przez Telewizję Polską, miał rozpocząć się o godz. 20. Razem z naszymi partnerami z One Sportu staraliśmy się go przyspieszyć, ale tutaj nieugięta pozostawała telewizja mając już zaplanowane inne transmisje – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Niemożliwością okazało się także przesunięcie o godzinę rozpoczęcia półmaratonu – przedstawiciele MOSiR-u poinformowali, że nie pozwalają na to podpisane już umowy m.in. ze sponsorami imprezy. - Wyczerpaliśmy wszystkie możliwości negocjacyjne i niestety musimy przełożyć te zawody – mówi Krzysztof Mrozek.

Największym problemem było nałożenie się godziny zakończenia meczu żużlowego ze startem biegu, a także zablokowanie kilku parkingów w związku z tą imprezą. Kibice przejeżdżający na mecz żużlowy nie mogliby korzystać nie tylko z parkingu przy kąpielisku Ruda, ale także z dwóch parkingów zielonych przy Obwiedni Północnej. Co więcej – o godz. 21.30 zamkniętych zostanie kilka ulic w okolicach stadiony przy G72 co mogłoby spowodować, że po zakończonym spotkaniu pojawiłyby się olbrzymie problemy z wyjazdem m.in. w kierunku Gliwic.

- Mogliśmy na siłę próbować pogodzić obie imprezy, ale wiązałoby się to z dużymi niedogodnościami dla kibiców. W skrajnych przypadkach mogłoby dojść do tego, że część z nich nie mogłaby powrócić do domów przed zakończeniem półmaratonu które planowane jest na godzinę trzecią w nocy. Nie mogliśmy do tego dopuścić – wyjaśnia Krzysztof Mrozek. - Dlatego wspólnie z firmą One Sport zaczęliśmy szukać nowego terminu dla meczu naszej reprezentacji.

Termin udało się znaleźć i już wiadomo, że żużlową reprezentację Polski będziemy gościć w Rybniku 12 października.Mecz rozpocznie się o godz. 16 i będzie także transmitowany na żywo przez Telewizję Polską.

Tomasz Chruśnik

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 10/10

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 132
2. Leon Madsen   Dania 130
3. Emil Sajfutdinow   Rosja 126
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 105
5. Martin Vaculik   Słowacja
95
6. Maciej Janowski   Polska 87
7. Jason Doyle   Australia 84
8. Patryk Dudek   Polska 79
9. Matej Zagar   Słowenia 78
10. Niels-Kristian Iversen   Dania 77
11. Artiom Łaguta   Rosja 76
12. Antonio Lindback   Szwecja 63
13. Tai Woffinden   W. Brytania 60
14. Janusz Kołodziej   Polska
57
15. Robert Lambert   W. Brytania 39
16. Max Fricke   Australia 36

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
 2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
 4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
 6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. 14 11 -70
 8. Get Well Toruń 14 5 -153

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. PGG ROW Rybnik 12 22 +108
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 18 -8
 3. Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
 4. Unia Tarnów 12 17 +16
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
 6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
 7. Orzeł Łódź 12 7 -49

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 12 26 +133
 2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 12 23 +196
 3. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +142
 4. Wilki Krosno 12 14 -86
 5. Euro Finannce Polonia Piła 12 13 -34
 6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 12 8 -35
 7. Speedway Wanda Kraków 12 0 -392

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Poole Pirates

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Region Varde

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019