twg logoreprezentacja2016W sobotę 29 lipca na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu rozegrany zostanie turniej żużlowy w ramach The World Games 2017 (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich). Polskę reprezentować będą zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata 2017, a jednocześnie uczestnicy cyklu FIM Speedway Grand Prix 2017: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek.

reprezentacja2016flaga rosjaW środę na torze w Ostrowie reprezentacja Polski rozegrała ostatni test mecz przed tegorocznym finałem Drużynowego Pucharu Świata. Podopieczni Marka Cieślaka pokonali reprezentację Rosji 54:36. Najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych był Bartosz Zmarzlik, który zdobył dwanaście punktów. W szeregach Sbornej prym wiódł Grigorij Łaguta - zdobywca trzynastu oczek z bonusem.

 reprezentacja20162017 pawlicki pi1W środowy wieczór, w ostatnim sprawdzianie przed Drużynowym Pucharem Świata, reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania trener Marek Cieślak dokonał zmiany w składzie Polaków. W miejsce Piotra Pawlickiego, który udał się na trening przed eliminacjami GP w Olching, zastąpi Bartosz Smektała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.

flaga polskaflaga rosjaW środę 14 czerwca odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Polski, a Rosji. Będzie to ostatni sprawdzian przed Drużynowym Pucharem Świata.

flaga polskaflaga australia

W ramach przygotowań do Drużynowego Pucharu Świata Reprezentacja Polski w środę rozegrała towarzyskie spotkanie z Australią. Po emocjonującym meczu Biało-czerwoni pokonali zespół prowadzony przez Marka Lemona 49:41. W spotkaniu w Krakowie najlepiej zaprezentowali się Bartosz Zmarzlik i Przemysław Pawlicki. 

flaga polskaflaga australiaReprezentacja Polski pokonała w meczu towarzyskim Australię 49:41. Kibice, którzy w środowe popołudnie zdecydowali się przyjść na stadion krakowskiej Wandy, nie mogli narzekać na brak emocji. Najlepszymi zawodnikami tego spotkania byli: Bartosz Zmarzlik i Przemysław Pawlicki, którzy zdobyli po 13 punktów. W drużynie Kangurów najwięcej oczek zdobył Jason Doyle (11+1).

flaga polskaflaga australia

Reprezentacja Polski w środę w Krakowie zmierzy się w meczu towarzyskim z Australią. Spotkanie z Kangurami będzie kolejnym elementem przygotowań do lipcowego Drużynowego Pucharu Świata. Dla takich zawodników jak Maksym Drabik, Maciej Janowski czy Janusz Kołodziej starcie z Australijczykami może być idealną okazją, aby wywalczyć sobie miejsce w składzie na DPŚ. 

logo eleven sports networkGrupa ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do wybranych meczów żużlowej reprezentacji Polski. W środę, 3 maja, o 16:00 na antenie Eleven Sports zostanie pokazane spotkanie z Australią, a na czerwiec zaplanowana jest relacja z meczu Polska – Rosja.

reprezentacja2016flaga australia3 maja, na stadionie krakowskiej Wandy, odbędzie się drugie spotkanie, z cyklu meczów przygotowujących Żużlową Reprezentację Polski do obrony złotego medalu Drużynowego Pucharu Świata. W „Grodzie Kraka”, biało – czerwoni podejmować będą niezwykle silną reprezentację Australii.

flaga polskaflaga rosja14 czerwca na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się mecz Polska – Rosja. Spotkanie z najlepszymi żużlowcami „Sbornej”, będzie ostatnim sprawdzianem Żużlowej Reprezentacji Polski przed finałem Drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie się na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.