Leon Madsen zdetronizował Łagutę

Image01

Piękna passa niepokonanego w dwóch meczach Artioma Łaguty dobiegła końca. Fenomenalna średnia biegowa 3,0 spadła do 2,688 a to wystarcza obecnie tylko na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników PGE Ekstraligi TOP 20. Liderem został Leon Madsen.

top20 

lpZAWODNIK
KLUB
ŚREDNIA
PKT
BON
BIEGI
ZWYCIĘSTWA
%ZW
1 Leon Madsen Częstochowa 2,733 39 2 15 9 60%
2 Emil Sajfutdinow Leszno 2,733 37 4 15 7 47%
3 Artiom Łaguta Grudziądz 2,688 43 0 16 13 81%
4 Jason Doyle Częstochowa 2,533 34 4 15 5 33%
5 Fredrik Lindgren Częstochowa 2,200 27 6 15 4 27%
6 Nicki Pedersen Grudziądz 2,188 32 3 16 7 44%
7 Dominik Kubera Leszno 2,143 25 5 14 5 36%
8 Piotr Pawlicki Leszno 2,133 30 2 15 7 47%
9 Bartosz Zmarzlik Gorzów 2,105 38 2 19 8 42%
10 Maciej Janowski Wrocław 2,059 33 2 17 7 41%
11 Robert Lambert Rybnik 2,000 33 1 17 8 47%
12 Mikkel Michelsen Lublin 2,000 32 0 16 6 38%
13 Patryk Dudek Zielona Góra 2,000 26 6 16 2 13%
14 Janusz Kołodziej Leszno 2,000 24 2 13 6 46%
15 Kenneth Bjerre Grudziądz 2,000 24 2 13 5 38%
16 Gleb Czugunow Wrocław 1,941 32 1 17 5 29%
17 Jakub Miśkowiak Częstochowa 1,889 14 3 9 3 33%
18 Martin Vaculik Zielona Góra 1,800 25 2 15 3 20%
19 Paweł Przedpełski Częstochowa 1,800 24 3 15 4 27%
20 Jarosław Hampel Lublin 1,786 24 1 14 5 36%

źródło:gurustats.pl

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 7/9.08
Rybnik - Grudziądz 39:51
Częstochowa - Zielona Góra
Wrocław - Leszno
Gorzów - Lublin

eWinner 1 Liga Żużlowa 8/9.08
Łódź - Gniezno
Toruń - Gdańsk
Ostrów - Tarnów
Daugavpils - Bydgoszcz

2 Liga Żużlowa 7/9.08
Wittstock - Rzeszów
Rawicz - Poznań
Opole - Krosno

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 8 12 +39
 3. Motor Lublin 8 10 +36
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 10 +64
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 9 8 -28
 7. PGG ROW Rybnik 8 2 -171
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 5 10 +114
 2. Unia Tarnów 5 8 +12
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 5 6 +2
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 6 +21
 5. Orzeł Łódź 5 4 0
 6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 5 4 -44
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
 8. Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań 1 2 +40
 2. Wilki Krosno 1 2 +38
 3. RTŻ Rzeszów 1 2 +28
 4. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28
 5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 1 0 -38
 6. MSC Wittstock 1 0 -40

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020