Dzisiaj jest 13 kwiecień 2021 roku. Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Emil Sajfutdinow najlepszym ekstraligowcem

IMG 5936

Emil Sajfutdinow został najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Tym samym Rosjanin przerwał trzyletnią zwycięską passę w tej klasyfikacji Bartosza Zmarzlika. Po pierwszym meczu finałowym w Gorzowie Wlkp. Zmarzlik objął prowadzenie w TOP 20 ale fatalnym występem w Lesznie nie tylko oddał fotel lidera ale spadł na trzecie miejsce za Artioma Łagutę.

  top20

POZZAWODNIK
KLUB
ŚREDNIA
PKT
BON
BIEGI
ZWYCIĘSTWA
%ZWYCIĘSTW
1 Emil Sajfutdinow Leszno 2,523 206 16 88 47 53%
2 Artem Łaguta Grudziądz 2,479 180 1 73 46 63%
3 Bartosz Zmarzlik Gorzów 2,430 217 9 93 55 59%
4 Leon Madsen Częstochowa 2,206 143 7 68 28 41%
5 Martin Vaculik Zielona Góra 2,178 188 8 90 44 49%
6 Tai Woffinden Wrocław 2,169 167 13 83 29 35%
7 Maciej Janowski Wrocław 2,160 185 18 94 37 39%
8 Grigorij Łaguta Lublin 2,157 142 9 70 32 46%
9 Matej Zagar Lublin 2,068 133 18 73 22 30%
10 Nicki Pedersen Grudziądz 2,057 138 6 70 27 39%
11 Jack Holder Gorzów 2,052 106 13 58 17 29%
12 Piotr Pawlicki Leszno 2,000 160 10 85 34 40%
13 Mikkel Michelsen Lublin 2,000 129 9 69 23 33%
14 Jason Doyle Częstochowa 2,000 118 12 65 16 25%
15 Anders Thomsen Gorzów 1,976 153 13 84 27 32%
16 Fredrik Lindgren Częstochowa 1,892 110 13 65 20 31%
17 Dominik Kubera Leszno 1,890 120 18 73 20 27%
18 Patryk Dudek Zielona Góra 1,890 156 16 91 27 30%
19 Janusz Kołodziej Leszno 1,870 126 18 77 22 29%
20 Bartosz Smektała Leszno 1,862 137 12 80 24 30%

źródło: gurustats.pl

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
9-11.04.2021
Zielona Góra - Grudziądz 51:39
Wrocław - Toruń 51:39
Gorzów - Lublin 52:38
Częstochowa - Leszno 41:49

eWinner 1 Liga Żużlowa
10-12.04.2021
Łódź - Tarnów 50:40
Krosno - Bydgoszcz przełożony
Gdańsk - Rybnik 45:45
Ostrów - Gniezno odwołany

2 Liga Żużlowa
3.05.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   GorzowMoje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 2 4 +20
 2.  WroclawBetard Sparta Wrocław 1 2 +12
 3. Leszno  Fogo Unia Leszno  2 2 +2
 4.   eTorunWinner Apator Toruń 2 2 0
 5.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 2 2 0
 6. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 1 0 -8
 7.    GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 1 0 -12
 8. Lublin  Motor Lublin 1 0 -14

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Rybnik  ROW Rybnik 2 3 +36
 2. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 3 +20
 3. Lodz  Orzeł Łódź 1 2 +10
 4. Gniezno  Aforti Start Gniezno - - -
 5. Ostrow  Arged Malesa Ostrów Wlkp. - - -
 6. Bydgoszcz  Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 7. Tarnow    Unia Tarnów 2 0 -30
 8.   KrosnoCellfast Wilki Krosno 1 0 -36

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wolfe Wittstock - - -
7. Trans MF Devils Landshut - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2021