Dzisiaj jest 24 wrzesień 2020 roku. Imieniny: Dora, Gerard, Teodor

Żużlowy Program TV (14.08 – 20.08)

tv

Trzynaście. Tyle transmisji „na żywo” z żużlowych torów będzie można zobaczyć w telewizji w nadchodzącym tygodniu. Wśród hitów ekstraligowy pojedynek wrocławian z częstochowskimi Lwami, pierwszoligowe starcie Unii Tarnów z Orłem Łódź oraz kolejna edycja Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Poniżej niezbędne szczegóły.

 

Żużlowy Program TV w dniach 14.08.2020 – 20.08.2020:

 

Piątek (14.08):

9:50 - Speedway+ / nSport+

10:25 - eWinner Apator Toruń - Zdunek Wybrzeże Gdańsk / nSport+

15:45 - Wilki Krosno - RzTŻ Rzeszów / Motowizja  (na żywo)

17:00 - Magazyn PGE Ekstraligi / Eleven Sports 1

17:30 - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - PGG ROW Rybnik / Eleven Sports 1  (na żywo) 

20:15 - Motor Lublin - Fogo Unia Leszno / Eleven Sports 1  (na żywo)

20:35 - Speedway+ / nSport+  

21:10 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+ 

 

Sobota (15.08): 

11:30 - Metalika Recykling Kolejarz Rawicz - MSC Wölfe Wittstock / Motowizja  (na żywo)

12:50 - Speedway+ / nSport

13:25 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+

14:00 - Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils / nSport+  (na żywo)

16:10 - Unia Tarnów - Orzeł Łódź / nSport+  (na żywo)

18:45 - PGE IMME w Toruniu / nSport+  (na żywo)

22:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - PGG ROW Rybnik / Eleven Sports 1

00:30 - Motor Lublin - Fogo Unia Leszno / Eleven Sports 1

 

Niedziela (16.08):

9:00 - Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils / nSport+

11:30 - Unia Tarnów - Orzeł Łódź / nSport+

11:30 - Spechouse PSŻ Poznań - OK Bedmet Kolejarz Opole / Motowizja  (na żywo)  

14:00 - Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski / nSport+  (na żywo)

16:00 - MRGARDEN GKM Grudziądz - RM Solar Falubaz Zielona Góra / nSport(na żywo)

18:45 - Betard Sparta Wrocław - Eltrox Włókniarz Częstochowa / nSport(na żywo)

21:15 - Magazyn PGE Ekstraliga / nSport(na żywo)

22:00 - Motor Lublin - Fogo Unia Leszno / Eleven Sports 1 

00:30 - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - PGG ROW Rybnik / Eleven Sports 1 

 

Poniedziałek (17.08):

9:50 - Magazyn PGE Ekstraliga / nSport

10:00 - Motor Lublin - Fogo Unia Leszno / Eleven Sports 1

11:30 - MRGARDEN GKM Grudziądz - RM Solar Falubaz Zielona Góra / nSport+

13:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - PGG ROW Rybnik / Eleven Sports 1   

14:20 - Betard Sparta Wrocław - Eltrox Włókniarz Częstochowa / nSport

17:00 - Czarny charakter: Zenek, mistrz ze Stali / nSport+

17:40 - Abramczyk Polonia Bydgoszcz - eWinner Apator Toruń / nSport(na żywo)

20:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław/ nSport(na żywo)

21:00 - Magazyn PGE Ekstraligi / Eleven Sports 1  (na żywo)

22:30 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+  (premiera)

 

Wtorek (18.08):

9:50 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+ 

10:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - PGG ROW Rybnik / Eleven Sports 1 

10:25 - Abramczyk Polonia Bydgoszcz - eWinner Apator Toruń / nSport

13:00 - Motor Lublin - FOGO Unia Leszno / Eleven Sports 1

13:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław / nSport+

16:40 - MRGARDEN GKM Grudziądz - RM Solar Falubaz Zielona Góra / nSport+  

19:40 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+ 

20:15 - PGE IMME w Toruniu / nSport+ 

22:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - PGG ROW Rybnik / Eleven Sports 1

 

Środa (19.08):

10:00 - Betard Sparta Wrocław - Eltrox Włókniarz Częstochowa / nSport+

12:45 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+ 

17:00 - Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils / nSport+

20:00 - Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław / nSport+

21:00 - Magazyn PGE Ekstraligi / Eleven Sports 1 

22:00 - Motor Lublin - Fogo Unia Leszno / Eleven Sports 1

 

Czwartek (20.08):

12:15 - Magazyn PGE Ekstraliga / nSport

18:00 - Magazyn eWinner 1. Ligi Żużlowej / nSport+ 

19:15 - Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski / nSport+ 

20:00 - Magazyn PGE Ekstraligi / Eleven Sports 1  (na żywo)

22:00 - Speedway+ / nSport(premiera)

22:30 - Magazyn PGE Ekstraliga / nSport

 

 

 

 

 

Źródło: inf.własna 

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
półfinały 20/27.09
Zielona Góra - Leszno 44:46
Wrocław - Gorzów 46:44

eWinner 1 Liga Żużlowa 17/20.09
Gniezno - Gdańsk 57:33
Daugavpils - Ostrów 43:47
Łódź - Toruń 47:43
Bydgoszcz - Tarnów 49:41

2 Liga Żużlowa 18/20.09
Rzeszów - Krosno 27:63
Opole - Poznań 59:31
Wittstock - Rawicz 54:36

SPEEDWAY - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 6/8

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 99
2. Fredrik Lindgren   Szwecja 92
3. Tai Woffinden   W. Brytania 89
4. Maciej Janowski   Polska 71
5. Leon Madsen   Dania 70
6. Jason Doyle   Australia 69
7. Martin Vaculik   Słowacja
63
8. Emil Sajfutdinow   Rosja 60
9. Artiom Łaguta   Rosja 60
10. Max Fricke   Australia 40
11. Matej Zagar   Słowenia 37
12. Niels-Kristian Iversen   Dania 30
13. Patryk Dudek   Polska 29
14. Mikkel Michelsen   Dania 27
15. Gleb Chugunow   Polska 16
16. Antonio Lindback   Szwecja 12
17. Anders Thomsen   Dania 10

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno 14 28 +162
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 14 21 +66
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław 14 20 +46
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra 14 20 +25
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 19 +28
 6. Lublin Motor Lublin 14 19 +56
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -102
 8. Rybnik PGG ROW Rybnik 14 2 -281

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Torun eWinner Apator Toruń 12 25 +204
 2. Lodz Orzeł Łódź 12 20 +46
 3. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 12 20 +47
 4. Tarnow  Unia Tarnów 12 15 -22
 5. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 14 -30
 6. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 11 -58
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 6 -123
 8. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils 12 5 -64

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Krosno Wilki Krosno 8 19 +211
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 8 15 +89
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 8 7 -31
 4. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 8 7 -69
 5. Rzeszow RTŻ Rzeszów 8 5 -31
 6. Wittstock MSC Wittstock 8 4 -169

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Niklas Sayrio   Finlandia -
 2. Alexander Woentin   Szwecja -
 3. Dominik Kubera   Polska -
 4. Witaly Kotlyar   Rosja -
 5. Daniel Bewley   W. Brytania -
 6. Jan Kvech   Czechy -
 7. Jaimon Lidsey   Australia -
 8. Mads Hansen   Dania -
 9. Wiktor Lampart   Polska -
10. Oleg Mihaylovs   Łotwa -
11. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina -
12. Steven Goret   Francja -
13. Lucke Becker   USA -
14. Mattia Lenarduzzi   Włochy -
15. Lukas Fienhage   Niemcy -

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020