Wyniki polskich lig żużlowych 2018

x   Leszno Wrocław  Gorzów Ziel. Góra  Częstochowa   Grudziądz   Toruń Tarnów
 Leszno x 55:35  48:42 56:34 53:37 50:40 54:36 55:35
 Wrocław 45:45 x  54:36 48:42 48:42 61:29 45:45 57:33
 Gorzów 45:45 46:44  x 49:35 53:37 54:36 54:35 53:37
 Ziel. Góra 38:52 51:39  43:47 x 44:46 53:37 50:40 51:39
 Częstochowa  47:43 49:41  49:41 52:38 x 45:45 49:41  54:36
 Grudziądz 28:62 42:48  49:41 55:35 45:45 x 49:41  52:38
 Toruń 37:53 47:43  55:35 52:38 50:40 51:39 x  51:39
 Tarnów 47:43 41:49  38:52 47:43 51:39 49:41 51:39 x

 Półfinały:
Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 42:48, 42:48
forBET Włókniarz Częstochowa - Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 41:49, 39:51
o 3 miejsce
Betard Sparta Wrocław - forBET Włókniarz Częstochowa 51:39, 41:49

FINAŁ
Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. - Fogo Unia Leszno 46:44, 40:50

Baraż o miejsce w Ekstralidze 2019:
Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 51:39, 45:45

x  Rybnik  Gdańsk  Daugavpils   Łódź  Piła  Kraków  Gniezno Lublin
 Rybnik x 50:40 56:34 48:42 57:33 68:22 68:22 43:47
 Gdańsk 50:40  x 44:46 50:40 63:27 64:26 46:44 43:47
 Daugavpils  47:42 48:42  x 51:39 58:32 56:34 50:39 42:48
 Łódź 41:49 60:30 50:40 x 53:37 58:32 45:45 48:42
 Piła 40:49 48:42 42:48 49:41 x 40:0 40:50 41:49
 Kraków 27:63 45:43 45:45 30:60 47:43 x 16:44 26:64
 Gniezno 45:44 46:44 57:33 58:31 58:32 56:34 x 47:43
 Lublin 48:42 42:48 61:29 45:45 64:26 69:21  54:35 x

 

Półfinały:

Lokomotiv Daugavpils - Speed Car Motor Lublin 43:47, 35:55
  Car Gwarant Start Gniezno - ROW Rybnik 45:45, 38:52

FINAŁ
ROW Rybnik - Speed Car Motor Lublin 52:38, 37:53

Baraż o miejsce w NICE 1 Lidze Żużlowej 2019:

Euro Finannce Polonia Piła  - TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 43:47, 35:55

 

x Rzeszów  Bydgoszcz   Ostrów  Poznań  Krosno Opole Rawicz
 Rzeszów x  58:32 52:38 59:31 55:35 59:31  44:43
 Bydgoszcz   29:61  x 34:55 43:47 50:39 43:47 40:0
 Ostrów  37:53 59:31  x 54:36 60:29 51:39  51:39
 Poznań 45:45 54:36 41:49 x 58:31 43:47  43:47
 Krosno 42:48 43:47 39:51 44:46 x 54:36  37:53
 Opole 36:54 57:33 39:51 47:43 57:33  x   52:38
 Rawicz 42:47 62:28 45:45 53:31 51:39 52:37  x

Półfinały:

OK Kolejarz Opole - Stal Rzeszów 41:49, 36:54
  Stainer Unia Kolejarz Rawicz - TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 47:43, 41:49

FINAŁ

 TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Stal Rzeszów 44:46, 45:45

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Okiem naczelnego

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl